Великі компанії покинуть Чехію, якщо країна вийде з Євросоюзу

0
239
вихід чехії з ЄС

Чеські громадяни відносяться до числа найбільших євроскептиків: тільки 54% чехів проголосували б проти виходу зі складу Європейського союзу – це найнижчий відсоток серед усіх учасників дослідження з інших країн. Постійні обговорення даної теми і новий термін «Czexit» не вселяють впевненості в ясне майбутнє, що турбує представників великих світових компаній, які ведуть свій бізнес у Чехії.

Чесько-німецька торгова і промислова палата провела цікаве опитування серед 150 компаній, які працюють в Чехії, за підсумками якого стало відомо, що більшу частину фірм (78%) турбує євроскептичний настрій чехів і заклики деяких політиків провести референдум про вихід з Євросоюзу.

Якщо ж Чехія вийде з ЄС, 28% компаній будуть шукати нові джерела для своїх інвестицій в інших країнах Європейського союзу, перестануть розвивати бізнес в країні і зроблять акцент на сусідніх державах, які є членами ЄС.

«83% іноземних інвесторів і 66% чеських компаній стурбовані можливим виходом Чеської Республіки зі складу Європейського союзу, особливо це лякає підприємства, на яких працює понад 250 осіб», – говорять автори дослідження.

Інвестори та іноземні компанії наполягають на тому, щоб провідні політики виступили з рішучою заявою, в якій спростували б можливий вихід з Європейського союзу, гарантувавши тим самим необхідність закордонних компаній та інвестицій Чехії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here