Вілла Карела Чапека вперша була відкрита для громади

0
125
вілла карла чапека

Сотні людей попрямували в п’ятницю в празький район Виногради, щоб скористатися можливістю особисто подивитися віллу знаменитого чеського письменника Карела Чапека. Мерія 10-ї міської частини влаштувала у будинку день відкритих дверей, перш ніж у ньому відбудеться капітальний ремонт. Реконструкція повинна завершитись в 2021 році.

Будинок, у якому творив Чапек, і де зустрічалися президент Томаш Гарріг Масарик, журналіст Фердинанд Пероутка і інші видні діячі 20-х років XX століття, буде відкрито для громадськості також 9 серпня.

Вілла була побудована в 1923-24 роках. Після того, як район Прага 10 викупив частину історичної вілли братів Чапеків, дослідники вивчили будинок з горища до підвалу. У виявленому сейфі були знайдені до того часу невідомі розмови Чапека з президентом Т. Р. Масариком, листи дружині Карела Чапека актрисі Ользі Шайнпфлюговій і зошити з оригінальними замальовками з подорожей письменника, насамперед, по Скандинавії, а також десятки перських килимів.

Деякі експонати з вілли знаходяться в депозитарії, деякі на виставках. Частину з них планують відправити на виставку в Японію, а інші – в Galerie Středočeského kraje або в Національну галерею.

Джерело: ceskenoviny.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here