Вперше іноземцям дозволять працювати нотаріусами в Чехії

0
119
нотаріус в чехії

На сьогоднішній день нотаріуси, які хочуть вести практику в Чеській Республіці, повинні бути виключно громадянами цієї країни, але незабаром це зміниться. Поправка до закону про нотаріальну діяльність внесена і вже схвалена нижньою палатою парламенту в першому читанні. Якщо її підтримає Сенат і підпише Президент, то нотаріусами в Чеській Республіці зможуть працювати фахівці з громадянством країн-членів Європейського Союзу або Європейського економічного простору.

Міністерство юстиції таким чином відреагувало на рішення Європейського Суду про те, що обов’язкова умова громадянства, необхідна за чеським законодавством щодо дозволу на роботу нотаріусом на території країни — це порушення принципу свободи пересування робочої сили в ЄС. Міністр юстиції Ян Кнежинек повідомив, що якщо не внести відповідні поправки до законодавства, то Чеській Республіці загрожують грошові штрафи та звернення до міжнародних судів.

Нотаріуси з іноземним громадянством, які хочуть працювати в Чехії, тим не менш, не звільняються від обов’язку надати диплом саме чеського юридичного вишу та здачі необхідних іспитів чеською мовою. “Тому ми не очікуємо припливу іноземців у цій професії”, – зазначив Кнежинек.

Європейський Суд вважає, що нотаріальна практика в Чеській Республіці не пов’язана з діяльністю державних органів влади, тому доступ до цієї професії в ЄС не може підпадати під вимоги про громадянство для державних чиновників. Раніше Європейська Комісія вже подала аналогічні позови щодо Бельгії, Франції, Люксембургу, Австрії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Латвії, Угорщини.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here