XIX міжнародний фестиваль «Літні урочистості старовинної музики» у Празі

0
181
фестиваль старовинної музики

Чеська столиця приймає XIX міжнародний фестиваль «Літні урочистості старовинної музики» з підзаголовком Mediterraneo. Його програма складається з міфів та історій, які надихали багато поколінь блискучих поетів і композиторів. Розмаїття жанрів, звучання окремих інструментів, неаполітанське бароко, музика світська і духовна – далеко не повний перелік того, що порадує не тільки вузьке коло меломанів.

«Королеви Середземномор’я» в празькому часі і просторі

В Празі вже виступила тонкий інтерпретатор репертуару епохи бароко, французька оперна діва Вероніка Жанс. На концерті «Королеви Середземномор’я» в театрі Королівських Виноград прозвучали арії з раритетних барокових опер Люллі, Рамо, Франсуа Куперена – у нинішньому році виповнюється 350 років з дня народження цього органіста, композитора і клавесиніста.

Огляд нагадав і про історії, пов’язані з жіночими міфологічними персонажами – перетвореної в ведмедицю Каллісто і музою танців Терпсихорою. В цьому році літні урочистості не обійшли увагою міфи і жіночих героїнь.

«Цьогорічний фестиваль осяяний ласкавим середземноморським сонцем, про що свідчить і його підзаголовок «Mediterraneo». Область Середземномор’я є колискою різних музичних напрямків. Саме звідти вирушали італійські та іспанські музиканти підкорювати світ у всі кінці світу, і культура цього регіону проникла в усі куточки Європи, зробивши на неї великий вплив. Програма урочистостей старовинної музики перенесе слухачів в багато міст Середземномор’я і в інші епохи. У неї включені арії, які звучали в операх про таких героїнь античного світу як Арміда або Пенелопа. Відкриття та завершення фестивалю довірено французьким виконавцям.

Les Ambassadeurs і сопрано Вероніці Жанс в Празі вже аплодували, а 8 серпня огляд завершить концертна версія опери-балету L’Europe galante (Галантна Європа) у чотирьох виходах з прологом композитора, уродженця Франції Андре Кампра. Вони присвячені країнам, які омиває Середземне море – Іспанії, Франції, Італії та Туреччини».

«Балет, покладений на музику» на вірші Антуана де Ламотта, став однією з перших ластівок цього жанру. У Рудольфинуме в залі ім. Дворжака опера-балет вперше буде виконано силами Les folies françoises і чеського Collegium Marianum. За словами виконавців, вони хочуть нагадати сьогоднішній Європі, як танець і музика колись були здатні об’єднувати людей і могли б об’єднати їх і нині.

Сьогодні ж в храмі св. Шимона та Юди дасть концерт польський Orkiestra Historyczna під управлінням М. Пастушки. Програма під назвою La Tempesta di Mare обіцяє подорож у Венецію Вівальді, Палермо і Неаполь засновника Неаполетанської оперної школи Алессандро Скарлатті.

І нарешті 30 липня відбудеться передостанній концерт фестивалю – Barocco nepolitano. Глядачі будуть запрошені у вихор музичного життя в епоху бароко. А гідами будуть чотири молоді музиканти: англійська віртуозка на історичних арфах, Сара Луїза Ріді, бельгійське сопрано Лорі Бінон і її два співвітчизника, Джован Меркс на волинці і Софі Ванден Эйнд на теорбі.

Джерело: Радіо Прага.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here