За державними кредитами вишикувалися черги на житло

0
95
житло в Чехії

Державний фонд житлового будівництва в середу запустив програму з підтримки молодих сімей, які потребують власного житла. У той же день до Фонду надійшло 256 заявок на загальну суму 300 мільйонів крон (12 мільйонів євро) з 650, виділених в поточному році на цей проект.

Починаючи з вечора вівторка, перед будівлями Фонду на празькій Виноградській вулиці, а також в Оломоуці почали шикуватися черги. Чверть бажаючих направила свою заявку в електронному вигляді або поштою.

Хто може отримати кредит на житло

«Цей кредит не призначений жителям великих міст, Праги тим більше. З його допомогою ми хочемо підтримати молоді сім’ї в регіонах. Підтримки потребують, наприклад, ті, хто отримав у спадок земельну ділянку і йому ні на що будувати, а також сім’ї, які вже почали будівництво будинку, але їм не вистачає грошей на завершення проекту», – розповіла Чеському Радіо прес-секретар Фонду Кароліна Сметанова.

Сім’ї, які підпадають під встановлені Фондом критерії, отримають суму до двох мільйонів крон (80 000 євро) під 1,12% річних, з можливістю повернення протягом 20 років, у поодиноких випадках – протягом 25 років. Даний вид позики можна комбінувати з іпотечним кредитом.

Кредити поділяються на три категорії: на ремонт квартири можна позичити 300 тисяч крон, на придбання квартири – 1,2 мільйона крон, а на покупку або будівництво будинку – максимально 2 мільйони крон.

Держпідтримка призначена молодим парам, зареєстрованим одностатевим партнерам, або тим, хто виховує дитину не старше 15 років. Позичальники не повинні бути старше 36 років, їм не можна мати квартиру або будинок. І що важливо, бажаючі отримати держкредит зобов’язані надати підтвердження про наявність коштів у розмірі 20% від вартості житла.

Фонд далі продовжує приймати заявки. Як повідомила міністр регіонального розвитку Клара Досталова (від руху ANO), її відомство готове збільшити обсяги коштів на кредитування житла молодим до одного мільярда крон.

«Проявлений інтерес дійсно величезний, тому ми плануємо збільшити фінансування до одного мільярда ще в цьому році. Такі ж кошти ми маємо намір виділяти під кредити молодим і в наступні роки».

Проте головний аналітик компанії Fincentrum Йозеф Райдл попереджає: «Головна проблема не в тому, як отримати іпотечний кредит або забезпечити собі фінансування житла. Складність полягає в іншому – важко знайти таку нерухомість, вартість якої відповідала б її параметрам».

Нагадаємо, що ціни на нерухомість в Чехії почали стрімко зростати ще три роки тому. «Пік припав на 2015-16 роки. Причини відомі, їх було одразу кілька: зростаюча економіка, практично нульове безробіття, дешеві іпотечні кредити… Все це разом узяте розкрутило попит на квартири до такої міри, що житло виявилося розпроданим», – говорить агент продажу нерухомості Якуб Німець.

Джерело: Чеське радіо.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here