Заарештовані посередники, які забезпечували іноземцям водійські права

0
166

Чеська поліція припинила в Устецькому краї практику незаконного отримання водійських прав іноземцями.

Сайт Tyden.cz повідомляє, що затримані три посередника і перекладач.

В основному, інтерес до виданих в Чехії посвідчень виявляли громадяни Німеччини, які втратили права у себе на батьківщині.

«У Німеччині від таких людей вимагають пройти складний психологічний тест. Він дуже дорогий і 80-90 % порушників його не складають. Повернення водійського посвідчення доводиться чекати до 10 років», — сказав криміналіст Франтішек Горачек.

Послуги автошколи і збори за отримання прав вартують у Чехії близько 10 тис. крон. Від іноземців вимагали 2850 євро або 73 тис. крон. Для отримання в Чехії водійського посвідчення необхідно надати документ про проживання на території країни, саме це посередники і забезпечували.

«Всього виявлено 58 таких випадків, іноземці заплатили близько 1,7 млн крон, але це лише верхівка айсберга. За попередніми даними, за останні 5 років в Устецькому краї на подібні послуги було витрачено 2-3 млн євро. Ми вийшли лише на малу частину нелегального бізнесу. Найгірше в тому, що права отримували люди, винні в серйозних порушеннях ПДР», — додав Горачек.

До розслідування підключилася прокуратура Дрездена.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here