Замість «стравенків» можуть бути виплати на рахунок

0
178
вартість бізнес ланчу в чехії

Міністр фінансів Олена Шіллерова хоче розширити систему компенсації харчування на всіх працюючих в Чехії і дати можливість отримувати ці кошти на банківський рахунок. Зараз працівникам видають паперові або електронні ваучери («стравенки»), які можна витратити в продуктових магазинах і закладах громадського харчування.

Голова Мінфіну звернула увагу на те, що зараз «стравенками» або можливістю харчуватися в їдальні не охоплено близько чверті працівників. Вона хоче виправити ситуацію, а також зробити систему більш зручною. За проектом Шіллерової, роботодавці отримають можливість переводити відповідну суму прямо на рахунок співробітника окремо від зарплати. Фірми, які захочуть зберегти систему ваучерів, зможуть це зробити.

У разі введення нової системи магазинам і ресторанам не доведеться платити 6% за конвертацію «стравенок» в гроші.

Зміни завдадуть удар по компаніям, які зараз займаються випуском ваучерів на харчування. Їх представники стверджують, що і для магазинів з ресторанами відмова від «стравенок» не вигідна, так як працівники зможуть витрачати отримані гроші не тільки на харчування, але і на інші цілі. Однак в секторі не поділяють цих побоювань. «Ті, хто звик ходити на обід, продовжать це робити. Можливо, короткочасне зниження і буде, але нічого драматичного ми не очікуємо», – сказав голова Асоціації готелів і ресторанів Чеської Республіки Вацлав Старек, зазначивши, що заклади громадського харчування і магазинів зараз змушені приймати купони, так як це роблять конкуренти.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here