Затримано шахраїв, які допомагали нелегально отримати дозвіл на проживання в Чехії

0
155
нелегали в чехії

Поліція Чехії пред’явила звинувачення 14-тьом учасникам злочинної групи, які допомагали іноземцям обманом отримувати дозвіл на перебування в республіці. Для цього вони залучали людей з низьким рівнем достатку, які видавали себе за партнера або партнерку в цивільному шлюбі з іноземцем. Таким чином з січня 2018 року групі злочинців вдалося заробити понад 2 млн крон.

За словами детективів з Національного центру боротьби з організованою злочинністю (NCOZ), члени організованої групи в основному мали справу з представниками нижчих шарів суспільства. Після того як фіктивний партнер підписував письмове свідчення про те, що знаходиться у відносинах з іноземним громадянином, останній подавав заяву на отримання дозволу на проживання. В якості мети перебування вказувалося створення сім’ї. За рахунок цього іноземець міг отримати право перебування на території не лише Чехії, а й Європейського союзу, пояснив прес-секретар поліції Ярослав Ібегей.

“Це допомогло їм отримати несанкціоноване проживання не тільки в Чехії, але і в усьому Євросоюзі. Завдяки цій процедурі, громадяни так званих третіх країн світу не повинні були дотримуватися всіх юридичних умов, необхідних для в’їзду і перебування», – пояснив офіційний представник NCOZ.

Таких випадків були десятки, а кожен з іноземців платив за послугу 25-30 тисяч крон. Звинувачення пред’явлено дев’яти громадянам Чехії і п’яти іноземцям, три учасники групи знаходяться в слідчому ізоляторі. Їм загрожує до десяти років позбавлення волі.

Також у трьох регіонах країни відбулися перевірки, в ході яких було затримано 17 іноземців. Через відсутність необхідних для роботи в Чехії документів їм належить депортація, додав Ібегей.

Джерело: novinky.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here