Жінки з раком яєчників в Чехії сподіваються на нове лікування

0
174
день боротьби з раком яєчників

8 травня відзначається Всесвітній день боротьби проти раку яєчників. Напередодні чеські експерти повідомили обнадійливу новину: вони прогнозують скорочення числа жінок, які страждають цією недугою. Однак смертність залишається тією ж. Це пов’язано з тим, що у більшості пацієнток хвороба виявляється занадто пізно. Вже найближчим часом у Чеській Республіці запровадять нове лікування, яке на думку експертів, запобігне росту пухлин і, можливо, навіть буде сприяти руйнуванню ракових клітин. У тисяч пацієнток з’явилася надія на одужання.

У Чеській Республіці рак яєчників щорічно діагностується приблизно у тисячі жінок. За цим показником серед країн Європи Чехія посідає 11 місце. В цілому за останні роки число пацієнток у світі знижується. Як зазначив головний лікар онкологічного центру загальної університетської лікарні в Празі Девід Сибула, це стало можливо завдяки використанню сучасної контрацепції. «Тим не менш, смертність залишається незмінною, і це близько 150 000 випадків на рік».

Таку невтішну статистику допоможе вирішити нове лікування, яке буде спрямоване на зниження росту пухлин. В деяких інших країнах воно вже є. Чеська Республіка очікує, що вже найближчим часом таке лікування включать компанії медичного страхування.

Сибула також зазначив, що розробляється і інший тип лікування за формою імунотерапії. У даний момент воно знаходиться на стадії клінічного дослідження.

«Терапія на основі модифікації імунних клітин пацієнта для усунення пухлинних клітин з’явиться протягом двох років. Так як лікування буде підбиратися лікарем індивідуально для кожного пацієнта, то воно буде дорогим», – додав Девід Сибула.

Проблема даного захворювання пов’язана з тим, що пухлини виявляються на пізніх стадіях, коли лікування часто не ефективно. На початковій стадії виявляється всього 15% випадків. Це пов’язано з тим, що на ранніх термінах захворювання протікає практично безсимптомно.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here