Жителі Чехії розповіли про свої витрати на житло

0
138
купівля житла в чехії

В опитуванні взяли участь 631 представників різних соціальних груп: молодь з Праги, літні люди, а також представники низькооплачуваних професій, таких як медсестри, водії громадського транспорту, пожежники, поліцейські, вчителі та інші професії державного сектора.

Вартість оренди житла в Празі становить близько 40% місячного доходу у чехів, а у молодих пражан – майже половину доходу. Ці дані були отримані завдяки опитуванням агентства STEM / MARK. 90% молодих людей зазначили, що ціна і доступність житла в чеській столиці є однією із самих серйозних проблем.

«За межами Праги люди витрачають трохи менше третини своїх доходів на житло і вважають це неприйнятним, а жителі Праги, віддаючи 40% доходів на житло, вважають цю суму цілком адекватною для життя в столиці, хоча і проблематичною», – йдеться в доповіді агентства.

Приблизно половина празьких працівників можуть уявити себе в пошуку абсолютно нової професії. 40% людей також готові задуматися про зміну місця роботи.

Третина респондентів, в основному поліцейські, зацікавлені у фінансовій допомозі від роботодавця на оплату житла. Деякі з учасників опитування використовували б таку допомогу для проживання в гуртожитках. Набагато більше працівників все ж були б раді отримати субсидії в розмірі половини орендної плати житла.

Інтерес до житла з орендою, що субсидуються, особливо високий у молоді: 80% молодих людей були б готові підтримати таку ідею. Багато респондентів зазначили, що з усіх низькооплачуваних професій такі субсидії повинні отримувати, у першу чергу, пожежники і медсестри.

Джерело: aktualne.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here