Зростання економіки Чехії назвали нездоровим

0
319
ввп і економіка чехії

Керуючий Нацбанком Чехії Їржі Руснок заявив, що зростання зарплат в країні повинно сповільнитися.

Економіка Чехії зростає швидше, ніж варто було б відповідно до її потенціалу, через що виникає певний дисбаланс. Це зараз відчувається на ринку праці і по зростанню зарплатні. Про це під час свого виступу на телебаченні сказав керуючий Чеського національного банку Їржі Руснок.

За його словами, реальний потенціал зростання ВВП, при якому чеська економіка не перегрівалася б, становить близько 3%. В останньому кварталі минулого року ВВП, однак, підвищився до 5,2%. Руснок вважає, що ідеально було б 4%, але не більше, оскільки Чехії потрібно наздоганяти розвинені країни Заходу.

Як говорить керуючий, серйозний дисбаланс з-за цього спостерігається на ринку праці. Підприємствам потрібні нові кадри, але їх не вистачає. Руснок і екс-міністр фінансів Іван Пилни вважають, що в Чехії має сповільнитися зростання зарплат.

Якщо в наступному році ВВП зросте на 3-4%, то так само повинні рости і зарплати. Економіка країни не має на них доплачувати власні кошти. Також, як вважають експерти, не потрібно піддаватися тиску профспілок, що вимагають постійного підвищення мінімальної зарплати.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here