У Чехії будується близько 30 тисяч квартир на рік, але вони все одно не дешевшають

0
233
будівництво в чехії

У Чеській Республіці в 2017 році було побудовано 28 569 квартир, а в Празі майже 6000. При цьому попит на квартири перевищує пропозицію, і ціни на житло продовжують швидко зростати.

У 2017 році найбільшу кількість нових квартир (за винятком Праги) було побудовано:

  • в Середній Чехії – майже 5 500;
  • на другому місці Мораво-Сілезький край (2 261);
  • найменше квартир з’явилося в Карловарському краї (375).

Більше половини нових квартир в Чеській Республіці знаходяться в сімейних будинках, тоді як в Празі таких будинків всього 10%. Площа середньої квартири становить 73 кв. м. В столиці цей показник трохи менше (63 кв. м), а в Либерецькому краї, навпаки, вище (87 кв. м).

Ціни на нерухомість в Чехії росли найшвидшими темпами в порівнянні з іншими країнами Європейського Союзу, зростання склало близько 16%. У 2018 році зростання цін дещо сповільнилося, за даними Eurostat, вартість квартир в третьому кварталі 2018 року збільшилася на 9%. Знизилися ціни на житло в окремих містах, таких як, наприклад, Градец Кралове, Злін або Йіглава, проте це швидше виняток з правил. В Брно і Празі вартість нових квартир продовжує зростати.

За словами аналітиків, зростання цін частково пов’язане з бюрократією, оскільки в Празі та інших великих містах все складніше отримати дозвіл на будівництво. За словами Марцели Фіалкової з Central Group, минулого року в Празі влада дозволила побудувати близько трьох тисяч квартир, що набагато нижче реальної потреби мегаполісу.

«Відповідно дуже консервативному стратегічного плану, необхідно будувати близько шести тисяч нових квартир на рік, ряд експертів сходяться на думці, що потрібно близько 10-12 тис. Також необхідно оновлювати житловий фонд, який дуже застарів», – сказала Фіалкова. У Празі, тільки згідно з офіційною статистикою, щорічно додається близько 10-14 тис. жителів.

Джерело: novinky.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here