Автобуси в Празі зупинятимуться тільки за вимогою

0
213
прага автобуси зупинятимуться на вимогу

З липня транспортне підприємство Праги планує перевести автобуси на новий режим: вони будуть зупинятися лише на вимогу пасажирів або якщо на зупинці знаходяться люди. Це дозволить заощадити близько 5 млн крон на рік.

Новий план вже схвалено празьким комітетом громадського транспорту. Зараз близько 60% з 2342 автобусних зупинок позначені як зупинки на вимогу. На інших автобуси зобов’язані відкривати двері, навіть якщо там немає людей і ніхто не збирається виходити. “Зайві” зупинки уповільнюють рух і приносять додаткові витрати, пояснив представник компанії Ropid Філіп Драпал. В середньому кожна «зайва» зупинка автобуса обходиться місту в одну крону.

Після вступу в силу нових правил автобус зупинятиметься тільки в тому випадку, якщо на зупинці стоять люди і водій їх бачить. Щоб вийти, пасажирам доведеться натискати спеціальну кнопку. Аналогічна система працює в інших європейських містах, а також в окремих регіонах Чехії (наприклад, в Усті-над-Лабем і Ліберці).

При цьому представники Ropid визнають, що у цього нововведення є свої недоліки, наприклад, під час дощу, коли пасажири заховані під укриттям на автобусній зупинці, водій може їх не побачити.

Адам Шейхнер, заступник мера з питань транспорту, прокоментував ситуацію так: «Дана тенденція запозичена з досвіду інших закордонних міст. Крім того, це значно збільшить комфорт пасажирів».

Але це не єдине нововведення, плановане керівництвом міста. Також трамваї Škoda15TForCity, в кількості 124 штук, будуть оснащені системами кондиціонування.

Кампанія з установки кондиціонерів почнеться після того, як міська рада затвердить програму інвестицій. Наступним етапом буде запрошення транспортною компанією відповідного постачальника. Роботи планується розпочати цього року, а закінчити наступного.

Джерело: zdopravy.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here