Чехія пом’якшує карантин – на які зміни очікувати?

0
106
чехія помякшує умови карантину

З 7 квітня в Чехії дозволяється їздити на велосипеді без масок, грати в теніс і в інші «неколективні» види спорту. Почнуть роботу пункти прийому різної сировини.

Відповідне рішення ухвалив уряд Чехії.

9 квітня зможуть відкритися будівельні магазини, господарські магазини з металевими виробами, хоббі-маркети, пункти ремонту і продажу велосипедів. При цьому власники зобов’язані надавати відвідувачам дезінфікуючі засоби.


Педагоги в Чехії скептично поставилися до пропозиції Кризового штабу щодо відновлення навчання в школах в середині травня. Про це Чеському інформаційному агентству ČTK повідомила голова Асоціації навчальних програм Петра Мазанкова.

За її словами, носіння масок в школі буде заважати нормальному ходу занять і перерв. Крім того, діти не зможуть нормально попити або з’їсти полуденок. Петра Мазанкова стверджує, що якщо держава наполягає на відновленні навчання, вона повинно в усі школи надати необхідні медичні вироби – наприклад, професійні одноразові маски, щоб ні діти, ні педагоги не були змушені носити текстильні, зроблені вдома. Крім того, вона підкреслила, що такі маски можна носити максимум кілька годин, але ніяк не цілий навчальний день.


Центральний кризовий штаб на чолі з міністром внутрішніх справ Яном Гамачеком скасував повну заборону на виїзд з Чеської Республіки з 14 квітня. Законопроект був схвалений урядом у понеділок. Тепер люди в деяких випадках люди зможуть перетинати кордон, але після повернення повинні будуть знаходитися в карантині протягом 14 днів.

«Загальна заборона була знята, але це не означає, що ми відкриваємо кордон. Подорож буде можлива тільки у виняткових і виправданих випадках. Після цього необхідно буде перебувати в карантині протягом 14 днів, за винятком працівників охорони здоров’я і критично важливої ​​інфраструктури», – сказав Гамачек у вівторок. «Кожен повинен задуматися, чи варта цього поїздка за кордон», – додав він.

Кордони залишаються закритими через пандемію, працюють тільки окремі пункти перетину. У вівторок міністр внутрішніх справ заявив, що правила на всіх пунктах будуть уніфіковані. Зараз на чесько-австрійському і чесько-німецькому кордонах режими трохи відрізняються.

Міністр Гамачек також зазначив, що прикордонні заходи будуть враховувати розвиток подій в сусідніх країнах. Люди також повинні стежити за тим, які заходи вживаються в сусідніх країнах.

За словами Гамачека, поліція на кордоні не буде строго перевіряти, чи дійсно люди їдуть до сім’ї або просто за покупками. «Теоретично це можливо. Тобто, якщо покупка варта 14-денного карантину», – відповів Гамачек. Поліція буде ставити на облік кожного, хто перетнув кордон.

У Чеську Республіку з-за кордону поки ніхто не приїжджає. «Іноземцям заборонено в’їзд до Чеської Республіки. Нічого не змінюється », – сказав Гамачек.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here