Чехія повертається до життя: що починає працювати з 27 квітня

0
168
чехія відновлються після карантину коронавірусу

Отже, у четвер, 23 квітня, відбулося засідання членів чеського уряду, в ході якого були схвалені деякі пропозиції щодо якнайшвидшого повернення до нормального життя в Чехії.

У понеділок, 27 квітня, відкрилися магазини до 2500 кв. м, розташовані поза торговими центрами, тобто ті, у яких є свій окремий вхід.

Свою роботу відновили автошколи, тренажерні зали та фітнес-центри (відвідувачам тимчасово заборонено використовувати душові та роздягальні), бібліотеки, зоологічні парки (тільки зовнішні павільйони), а також з сьогоднішнього дня дозволено проведення богослужінь до 15 осіб.

Незважаючи на відкриття магазинів, вони не будуть працювати так, як раніше. У магазинах з одягом заборонено буде його приміряти, взуття можна приміряти тільки після використання дезінфікуючих засобів, а в книжкових не можна гортати книги. Речі, які клієнт поверне, необхідно магазину відправити на карантин.

Умови роботи навчальних закладів

З 27 квітня студенти університетів можуть в обмеженому режимі знову відвідувати навчальні заклади. Дозволені консультації або іспити в групах до п’яти чоловік. Навчання у вузах буде продовжено в основному в дистанційній формі.

У групах до п’яти чоловік студенти можуть також займатися лабораторними, експериментальними або художніми роботами на практичних заняттях. Можна відвідати бібліотеку університету, але тільки з метою отримання або повернення навчальної літератури. Для відвідування вишу досить надати письмову заяву про те, що студент не хворів в останні два тижні, не має ознак респіраторного захворювання і не перебуває в карантині.

Деякі університети, ймовірно, будуть відкриті для студентів усіх курсів тільки 4 травня. До них відносяться Карлів університет, Чеський технічний університет в Празі і Університет Менделя в Брно. Цей тиждень вузи хочуть використовувати в основному для налаштування методики індивідуальних консультацій, іспитів і навчання. Більшість з них не очікують, що до навчальних закладів прийде велика кількість студентів.

Нагадаємо, чеські виші були відкриті для студентів останніх курсів минулого тижня за рішенням уряду в зв’язку з поліпшенням епідеміологічної ситуації в країні. 25 травня планується відкрити для відвідування на добровільній основі початкові школи першого ступеня (1-5 класи).

Умови в’їзду іноземців

Іноземці з числа громадян ЄС, які в Чехії працюють або навчаються, знову з понеділка можуть знову в’їхати в країну. При перетині кордону, однак, вони зобов’язані пред’явити довідку про негативний результат тестування на коронавірус. Працевлаштовані в Чехії іноземні громадяни з країн Євросоюзу зобов’язані також надати підтвердження від свого роботодавця.

Нагадаємо, з 20 квітня в Чехії були відкриті ремісничі майстерні, авторинки і автосалони, фермерські ринки.

Автозаводи, що зберегли виробництво, незважаючи на пандемію

З 132 європейських автовиробників лише 7 змогли зберегти безперервне виробництво своєї продукції, незважаючи на епідемію коронавірусу. Дані зібрані Союзом автомобільної промисловості AutoSAP. Три з семи знаходяться в Чеській Республіці.

Виробництво не зупинила компанія Tatra Trucks, що випускає вантажні автомобілі та спеціальний транспорт.

Друга чеська фірма, що встояла в умовах пандемії – виробник автобусів SOR Libchavy. Менеджмент компанії інформацію не коментує, посилаючись на те, що ситуація змінюється щодня.

Третя компанія, що відноситься до автомобільного сектору і зберегла виробництво – це Panav, що випускає тенти для вантажних автомобілів. Фірмі довелося через епідемію знизити темп випуску своєї продукції, але, завдяки цьому кроку, співробітники компанії будуть забезпечені роботою до кінця літа.

Також поновилося виробництво на конвеєрах чеської автомобільної фірми Škoda Auto в місті Млада Болеслав, здійснене 27 квітня, воно супроводжується надзвичайними санітарними заходами, покликаними мінімізувати можливість зараження працівників новим коронавірусом. Всього компанія ввела 80 різних правил. Всім співробітникам будуть видаватись захисні маски, цехи кілька разів на день будуть повністю дезінфікувати. Всі працівники поділені на бригади, склад яких протягом певного часу не змінюватиметься. Складено новий план виробничих перерв, щоб виключити масове скупчення співробітників в місцях, призначених для відпочинку і прийому їжі.

Що і коли надалі буде відкриватися в Чехії?

  • 11 травня відкриються тераси ресторанів і закладів (продаж тільки через спеціальне віконце), розташовані всередині торгових центрів, салони краси, перукарні, манікюрні, масажні салони та ін., замки, палаци, але без внутрішніх приміщень.
  • 25 травня Чехія повернеться до нормального життя. У цей день планується відкриття всіх закладів громадського харчування, внутрішніх приміщень замків і палаців, а також готелів і готельних комплексів. Також будуть дозволені культурні заходи до 50 осіб (міністр лише уточнив, що будуть дозволені культурні заходи, але не називав точну кількість учасників, передбачається, що саме 50, так як ця цифра фігурувала в минулих заявах). Відкриються магазини більше 2500 кв. м. Відновлять свою роботу так звані альтернативні служби таксі (UBER і BOLT).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here