Чехія увійшла до числа найбезпечніших країн світу

0
251
світовий індекс миролюбності

За даними останнього Глобального індексу миролюбності (Global Peace Index), в 2018 році Чехія посідає сьоме місце за рівнем безпеки у світі. Порівняно з минулим роком країна втратила одну позицію. Це пов’язано з підвищенням експорту зброї і втручанням у закордонні конфлікти. Незважаючи на це, Чехія утримує високі позиції в рейтингу.

Поганою новиною стало те, що рівень безпеки знизився в більшості держав світу. На даний момент загальна безпека в світі на нижчому рівні за останні 10 років.

Мета Глобального індексу миролюбності – порівняти рівень безпеки в світі і обчислити його вплив на економічний розвиток. При складанні рейтингу фахівці враховують 23 параметра. Кожна країна отримує бали від 1 (найбільш безпечні та миролюбні країни) до 5 (найбільш небезпечні країни).

У 2018 році Чехія отримала оцінку 1,381. З таким балом вона зайняла 7-е місце в світі і 5-е в Європі з безпеки. Серед колишніх комуністичних держав Чехія займає найвище місце за рівнем безпеки.

Найбезпечнішою країною світу, як і в минулому році, стала Ісландія. Високі позиції зайняли Нова Зеландія, Австрія, Португалія, Данія, Канада. Останнє місце в рейтингу зайняла Сирія.

Рейтинг країн щорічно випускають під контролем світових експертів з безпеки Інституту економіка і світу, який заснував австралійський підприємець і філантроп Стів Киллелея. Вперше рейтинг опублікували в 2007 році. Тоді в нього увійшло 127 країн світу. Зараз експерти оцінюють рівень безпеки у 163 державах.

Джерело: https://countryeconomy.com/demography/global-peace-index

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here