Чехія увійшла до ТОП-20 країн з найнижчим рівнем безробіттям

0
155
рівень безробіття в чехії

Ще нижчий рівень безробіття, ніж в Чехії, зараз склався тільки в 17 країнах світу. У першу десятку з найнижчим рівнем безробіттям увійшли Катар, Білорусь і Руанда. Про це повідомляє Міжнародна організація праці. Тим не менше, серед економічно розвинених демократичних держав Чехія лідирує.

Чехія вже два роки зберігає найнижчий рівень безробіття в ЄС. Це гарна новина для співробітників, зарплати яких ростуть. І погана – для компаній, тому що по ряду спеціальностей склався дефіцит кадрів.

Як вважає головний економіст компанії Cyrrus Лукаш Кованда, економіку Чехії не можна на рівних зіставляти з економіками держав, що опинилися в лідерах рейтингу. Ці країни, як каже експерт, не варто порівнювати з іншими країнами ЄС і Організації економічного співробітництва і розвитку.

Наприклад, Нігерія, Лаос і Руанда належать до країн із слаборозвиненою економікою. На початку рейтингу також опинилися держави з автократичною системою управління або з близьким до автократії ладом, наприклад, як Сінгапур. Кованда нагадав, що чеське безробіття найнижче серед країн ОЕСР, де перше місце Чехія періодично ділить з Японією.

Економіст банку ČSOB Петро Дуфек говорить, що потрібно знати методики і соціальну систему тих чи інших держав. Без урахування цих параметрів рейтинг, на його думку, являє собою просто інтерес, але не відображає об’єктивну картину.

Джерело: novinky.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here