МВС Чехії попередило громадян про загрози для чіпованих посвідчень

0
162
посвідчення особи з чіпом

Міністерство внутрішніх справ Чехії рекомендувало дбайливо ставитися до посвідчень особи з вбудованим чіпом. МВС порівнює їх з банківськими картами і так само не рекомендує зберігати пароль в гаманці поруч з посвідченням. Громадянам радять не вибирати надто прості цифрові комбінації, наприклад, чотири однакових числа або наступні один за одним числа.

МВС нагадує, що втрата посвідчення особи з паролем, який необхідний для доступу до віддаленої комунікації з держустановами, являє собою велику небезпеку. Користувачів також попереджають, щоб вони нікому не передавали паролі.

Найчастіше люди стають жертвами обману і укладення договору купівлі-продажу без їх реальної участі. У разі втрати посвідчення потрібно терміново повідомити про це, і тоді картку заблокують, чіп не можна буде використовувати. Потім доведеться подавати заяву на отримання нової картки.

Якщо хтось сторонній скористається знайденим або вкраденим посвідченням, справу буде розслідувати поліція. Тим не менш, нові електронні посвідчення, на думку фахівців, отримали надійний захист. В той же час не виключено, що незабаром ними почнуть більше цікавитися хакери. У минулому році вчені розкрили помилки в чіпах, які використовуються в посвідченнях особи Естонії та Словаччини. Їх захист вдалося зламати. Чехія поки цього може не боятися. Технологія чіпів, яка впроваджена в ЧР, поки залишається найсучаснішою в Європі.

МВС Чехії почало видавати електронні посвідчення з 1 липня. До п’ятниці 10 серпня новий документ з чіпом отримало понад 76 тисяч громадян, з них 19 тисяч вже активували чіп. Тепер їм буде простіше налагодити комунікацію з установами. Кожен користувач отримує власний пароль. Придбати пристрій для зчитування карти доведеться за свій рахунок. Строк дії електронного посвідчення становить 10 років.

Джерело: novinky.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here