Чеський медичний канабіс знову доступний пацієнтам

0
330
медична маріхуана в чехії

Державний комітет контролю лікарських засобів прийняв першу партію (4.2 кг) коноплі для лікувальних цілей від чеського постачальника Elkoplast Slušovice, в аптеках вона мала з’явитися з 25 червня.

З січня 2017 у Чехії аптеки торгували тільки коноплею з Голландії і Канади, яка істотно дорожче чеської. Голландська обходилася пацієнту в 300 крон за грам, а канадська — 200.

Чеську коноплю, яку аптеки будуть отримувати з держвідомства, можна буде придбати по ціні 150 крон без ПДВ.

У Чеській Республіці право призначати маріхуану в терапевтичних цілях мають лікарі тринадцяти спеціальностей: онкологи, неврологи, ревматологи, ортопеди, лікарі паліативної медицини і деякі інші. Канабіс допомагає зменшити хронічні болі у людей, яким не допомагають традиційні ліки. Лікувальна маріхуана містить до 30% психотропної речовини ТГК. Її вживання без рецепта незаконно.

За даними комітету коноплю на сьогоднішній день можуть виписувати своїм пацієнтам всього 52 лікаря, в середньому вони виписують 26 рецептів в місяць. Аптеки отримують близько 200 грамів канабісу в місяць, при цьому ліміт для одного пацієнта — 180 грам за місяць.

Державний комітет контролю лікарських засобів розраховує на те, що постачальник зможе надалі дотримуватися жорстких вимог контролю якості, так як раніше саме через виниклих суперечок з сертифікації, поставки від цієї компанії були припинені.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here