Іноземці зможуть не залишати Чехію ще 60 днів після зняття режиму надзвичайного стану

0
161
чеський паспорт

Міністерство закордонних справ ЧР опублікувало важливу інформацію для іноземних громадян, які перебувають на території Чеської Республіки. Зовнішньополітичне відомство звертає увагу на те, що іноземці мають право перебувати в країні до 17 липня, навіть якщо термін придатності документів, які дозволяють перебування в країні, закінчився.

«Всі іноземці мають право залишатися в Чеській Республіці ще протягом 60 днів після закінчення надзвичайного стану, тобто до 17 липня 2020 року. Це дійсно для всіх іноземців, як для тих, яким потрібна віза або дозвіл на проживання для перебування в Чеській Республіці, так і для тих, хто може перебувати в Чеській Республіці без візи. Перебування цих іноземців в Чеській Республіці протягом цього періоду буде законним», – йдеться в заяві МЗС.

Іноземець, у якого закінчився термін дії шенгенської візи або безвізового перебування під час надзвичайного стану, не повинен звертатися в поліцію у справах іноземців з проханням продовжити цей. Цим особам не буде продовжена віза і не буде виданий наказ про виїзд.

Кожен іноземець при виїзді отримає в свій паспорт «виїзний штамп», який підтвердить законність перебування в Чеській Республіці. Цей штамп з датою від’їзду буде інформувати про законність перебування на території Чеської Республіки компетентні органи тієї країни, в яку іноземець буде повертатися.

Іноземні громадяни з довгостроковою візою або дозволом на проживання в Чехії, які мають намір продовжити навчання, роботу або інше довгострокове перебування в Чеській Республіці, повинні звернутися з проханням продовжити цей документ в відділення Департаменту з надання притулку та міграційної політики (OAMP).

Також уряд прийняв рішення з 11 травня дозволити робочим з третіх країн (поза межами Євросоюзу) в’їжджати до Чеської Республіки. В’їзд можливий для проведення сільськогосподарських робіт і влаштування на роботу в виділених областях, наприклад в медичних і соціальних службах.

Крім того, дозволяється в’їзд іноземців для отримання вже готових документів на постійне перебування в Чеській Республіці. Всі в’їжджаючі будуть зобов’язані надати довідку про негативноий тест на коронавірус.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here