Кожен десятий чех бере кредит для поїздки у відпустку

0
129
чехи беруть кредит для поїздки у відпустку

За оцінкою Асоціації турбюро Чехії, жителі республіки витрачають все більше коштів на подорожі під час відпустки. Чеські туристи стали вибирати житло більш високої цінової категорії, оплачувати програму «все включено» і витрачати додаткові суми на забезпечення комфорту під час авіаперельотів.

При цьому не всі оплачують витрати на відпустку з власних накопичень. Як показало дослідження, проведене агентством KRUK, кожен десятий чех хоча б один раз в минулому брав кредит на оплату такої подорожі. Середня сума позики становить близько 10 000 крон (близько 400 євро), повідомляє прес-секретар агентства Яна Жалудова.

«Кредити на відпустку беруть як жінки, так і чоловіки. З точки зору географії країни, найчастіше до цього вдаються жителі Карловарського краю, де кредитом подібного виду скористався б один раз кожен п’ятий опитаний. Абсолютними лідерами за цим показником є жителі Пльзеньського краю, де таку позику брали 96% респондентів», – пояснює фахівець.

Як правило, пропозиціями банків за такою формою кредитування користуються сім’ї з дітьми. «У більшості випадків мова йде про відпустку всією сім’єю», – зазначає заступник голови Асоціації турбюро Чехії Ян Папєж. «Найчастіше вони обирають такі напрямки як Середземне море і Північна Африка. На сім’ю вартість поїздки становить близько 30 000 крон (1170 євро), тобто близько 12 000 крон (470 євро) на кожного, не враховуючи дитину», – розповідає Ян Папєж.

При цьому громадяни країни стали обережніше ставитися до кредитування, що підтверджують, наприклад, дані агентства подорожі Blue Style, які пропонують оплату турів в розстрочку. «Протягом одного сезону у нас з’являється лише кілька десятків клієнтів, які скористалися такою пропозицією, і їх число з кожним роком знижується. Більшість клієнтів вважає за краще заздалегідь збирати гроші, а вже потім їх витрачати. Також клієнти навчилися користуватися вигідними умовами поїздок first minute, які вигідніше у фінансовому відношенні і також дозволяють оплачувати тур поступово», – пояснює прес-секретар компанії Вацлав Неквапил.

Ряд турагентств пропонує безпроцентний продаж турів у розстрочку, тобто якщо клієнт укладає договір про кредит, він не заплатить понад ціни жодної крони. При цьому жодне з бюро подорожей не надає кредити безпосередньо, оскільки для такого виду фінансової діяльності потрібна спеціальна ліцензія.

Джерело: Радіо Прага.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here