Літні табори для пенсіонерів у Чехії

0
182
літні табори для літніх людей в чехії

Організувати цікаве дозвілля для дорослих, причому колективне, однак з урахуванням індивідуальних особливостей – завдання далеко не з простих. Тим більше, коли мова йде про людей, що пішли на заслужений відпочинок і нерідко одиноких. Деякі з пенсіонерів завдяки відносно новим в Чехії програмами – а мова піде про літні табори відпочинку, не тільки вириваються за межі вікових стереотипів, але і знаходять друзів, з якими продовжують спілкуватися після закінчення зміни.

Ідея відкрити табір для пенсіонерів з’явився чотири роки тому у Адели Маркової з товариства Bezva parta («Хороша компанія»). Саме їй прийшла в голову думка – чому б не влаштувати табір для самотніх пенсіонерів, які часто не знають, чим зайнятися, де вони могли б трохи розвіятися. Так і народилася ідея організувати перший такий табір відпочинку.

Там для відвідувачів влаштовують вечорами різні конкурси та ігри. Організатори літніх програм для пенсіонерів враховують, що фізичні можливості людей одного і того ж віку відрізняються з точки зору їх біологічного віку і швидкості старіння, не кажучи вже про те, що багато хто в старшому віці пережив не одну операцію. Тому програма придумана так, щоб були задоволені запити різних груп – більш активної і пасивної.

На практиці це означає, що якщо до табору приїде людина, якій не обійтися без ходунків, або клієнт з іншими фізичними обмеженнями, організатори знайдуть, що йому запропонувати. Точно також вони здатні організувати дозвілля для активної людини, яка хоче вирушити в похід. У розпорядженні учасників літніх таборів є самокати і велосипеди. Програма будується гнучко, з урахуванням актуального стану здоров’я учасників, тому побоювання з приводу того, що тут може бути нудно, швидко розсіюються, як і побоювання, що фізичні обмеження є непереборною перешкодою для поїздки в табір.

Найбільше клієнтам подобаються заходи, що дозволяють добре провести час і вдосталь посміятися, а також такі, які допомагають їм зблизитися.

В даний час вартість путівки у літній табір становить 3600 крон (140 євро). У неї входять проживання, харчування, програма, у тому числі вилазки, походи та сувеніри на пам’ять.

До речі, товариство «Хороша компанія» влаштовує і табори для бабусь, куди вони можуть приїхати зі своїми онуками.

Джерело: Радіо Прага.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here