Нові зміни, що були ухвалені Урядом Чехії

0
141
нові зміни до законів чехії

Наступного року зростуть акцизи на сигарети, тютюн, алкоголь та азартні ігри. Такий закон був схвалений Урядом у понеділок. Також на засіданні були розглянуті й інші питання:

  • Допустима норма алкоголю в крові переглянута.
  • Вчителі без педагогічної освіти можуть повернутися в школу.
  • Заробітна плата в державному секторі збільшиться.

Зростання акцизів

Акцизи на сигарети і тютюн наступного року повинні зрости приблизно на 10%, акцизи на спирт – на 13%. Також повинен збільшитися податок на деякі азартні ігри.

Таким чином, податкове навантаження на одну пачку сигарет може зрости на 12-13 крон. За підрахунками Міністерства фінансів, державний бюджет повинен отримувати більше 10 млрд крон щорічно в 2020-2021 роках.

Міністерство раніше повідомляло, що законопроект про внесення змін у деякі податкові закони у зв’язку із збільшенням доходів державного бюджету є відповіддю на зростання зловживання психоактивними речовинами. За даними відомства, це є наслідком підвищення рівня життя.

Опозиція погоджується зі збільшенням податків на алкоголь і тютюн. Проте, на думку цивільних демократів, уряд повинен пропонувати, наприклад, зниження прибуткового податку. ТОП 09 не згоден з підвищенням податків і виступає проти. Обидві сторони згодні з тим, що в уряду закінчуються гроші, і вони намагаються отримати їх від платників податків.

За даними Міністерства фінансів, зростання становитиме як мінімум 5,4 крони за пачку сигарет. Союз виробників та імпортерів алкогольних напоїв (UVDL) оголосив, що за півлітрову пляшку міцного алкоголю на 40 відсотків ціна зросте на 9,1 крони. Згідно з більш ранніми заявами виробників алкогольних напоїв і тютюнових виробів, підвищення податків призведе до розширення чорного ринку і зростання цін.

У разі азартних ігор, міністерство планує підняти ставку з 23 до 25 відсотків. Для гри в тоталізаторі приз обумовлений можливістю робити ставки, наприклад, спортивним результатом або публічною подією. Для лотерей і живих ігор міністерство пропонує збільшити з 23 до 30 відсотків.

Скасовано звільнення від податку на природний газ

Також скасовується звільнення від податку на природний газ, що використовується для вироблення тепла в побутових котелень. Котельня – це децентралізоване джерело тепла, розташоване в багатоквартирному будинку. На додаток до будинку, в якому він розташований, котельня може також забезпечувати теплом інші житлові будинки. Однак водночас, за даними Міністерства, можливість звільнення природного газу від податку на виробництво тепла в домогосподарствах збережеться.

Уряд проти алкоголю за кермом

Через негативний вплив на безпеку дорожнього руху уряд у понеділок відхилив пропозицію про допустиму дозу алкоголю серед водіїв 0,5 проміле. Цивільні демократи відзначають, що деяка толерантність до алкоголю серед водіїв поширена в більшості країн ЄС.

«Доведено, що водій, який перебуває під впливом алкоголю у пропонованому кількості до 0,5 проміле, загрожує, крім його / її здоров’я, життя і майна, також здоров’ю, життю та майну інших учасників дорожнього руху, включаючи велосипедистів і пішоходів», – сказали в уряді.

Утримання дітей в діагностичних установах

Уряд також висловив негативну думку про відновлення так званого добровільного перебування дітей в діагностичних установах. Дитина може бути поміщена в установу на прохання батьків.

Однак, на думку уряду, діагностичні інститути слугують іншим цілям, і питання полягає в конституційності такої пропозиції. Міністр праці і соціальних справ Яна Малакова заявила, що спрямування неслухняної дитини в «діагностику», можливо, є простим, але не правильним способом вирішення проблеми.

Поправка до Закону про освітній персонал без педагогічної освіти

Люди без педагогічної освіти можуть знову почати викладати в середніх школах і в початковій школі. Це пов’язано з поправкою до Закону про освітній персонал, яка була схвалена урядом у понеділок. Нові вчителі повинні завершити свою освіту протягом трьох років, і протягом перших двох років їх повинні контролювати більш досвідчені колеги в школах. За даними міністерства, поправка повинна вступити в силу з вересня.

Зростання зарплатні держслужбовців

Представники уряду, профспілок і роботодавців також зустрілися в понеділок. Головною темою стало зростання зарплат в державному секторі в найближчі роки, що зв’язано з підготовкою державного бюджету на наступний рік.

Міністерство фінансів очікує підвищення ставок державних службовців та адміністрації на 2% наступного року. Вчителям повинні платити в середньому 10% від заробітної плати в наступному році і 9 відсотків в 2021 році. Водночас Міністерство очікує, що наступного року економічне зростання становитиме близько 2,4 відсотка.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here