Ціни на квартири в Чехії ростуть вдвічі швидше за зарплатню

0
122
житло в Чехії

Незважаючи на те, що кількість недобудованих житлових будинків в Чехії з року в рік зростає, попит продовжує сильно перевищувати пропозицію, що в кінцевому підсумку призводить до зростання цін на квартири.

Порівняно з середньостатистичним окладом по країні, вартість квартир зростає вдвічі швидше. За даними Moneta Money Bank, ціна на квартири за три роки зросла на 35%, у той час як зростання зарплат становив «лише» 14%.

За останні три роки на території Чехії було побудовано 81 тисячу квартир, будуватися почалося понад 85 тисяч інших. Кількість недобудованих квартир піднялося за 12 місяців 2017 року на 15,8 відсотка, готових – на 4,6 відсотка. Найактивніше йшло будівництво в Оломоуцькому краї.

Тільки за третій квартал минулого року ціна на квадратний метр в Празі і великих чеських містах підскочила на 6,4 відсотка і становила, в середньому, 51 600 крон (2064 євро). Найдорожчою залишається житлова нерухомість в Празі (в середньому 70 000 крон/кв. м.) За даними компанії Deloitte, дві третини квартир реалізуються саме в столиці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here