У Чехії заборонять соцмережі для дітей до 16 років

0
123
доступ до соцмереж

У Чехії з 25 травня цього року зареєструвати профіль у соціальних мережах зможуть лише особи, які досягли 16-річного віку. Відповідна постанова Європейського союзу набуває чинності в кінці нинішнього місяця.

Раніше передбачалося, що парламент Чехії прийме поправки до постанови Євросоюзу, що дозволить пом’якшити його, однак народні обранці не встигли обговорити законопроект. Справа в тому, що частина політиків наполягала на вікове обмеження з 13 років, а інша – з 15 років, не знайшовши спільну мову, державні діячі вирішили тимчасово залишити все так, як є. Розглянути закон в прискореному режимі Парламенту в середині квітня не дали опозиційні депутати з ODS, TOP 09 KDU-ČSL, «Піратів» і ČSSD. Вони вважають, що урядовий проект спочатку потрібно виправити і внести в нього більше виключень з правил ЄС.

Тому до того моменту, коли новий закон буде прийнятий, у Чехії будуть діяти правила директиви Євросоюзу. Чеські депутати вважають, що створювати сторінку в соціальних мережах потрібно дозволити жителям з 15 років. З цього віку у Чехії людина несе кримінальну відповідальність.

Нагадаємо, в рекомендаціях Європейського союзу по захисту даних йдеться про те, що підліткам у віці від 13 до 16 років (кожна країна-член Євросоюзу має право сама визначити вікові рамки – прим. ред.) слід заборонити користуватися соціальними мережами та іншими онлайн-сервісами без дозволу батьків. Згідно рекомендаціям Євросоюзу, схвалення батьків необхідно навіть у тому випадку, якщо дитина має намір створити профіль в месенджері або хоче завантажити додаток.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here