У Чехії зміниться порядок розрахунку відпусток

У Чехії зміниться порядок розрахунку відпусток

Міністерство праці та соціальних питань домовилося з роботодавцями та профспілками про новий Трудовий кодекс, який призведе до фундаментальних змін. Одною з них є розрахунок відпустки, який буде залежати не від кількості відпрацьованих днів, а від кількості годин.

У понеділок Міністерство праці та соціальних питань домовилося з представниками профспілок та роботодавців підтримати проект поправки до Трудового кодексу в його нинішньому вигляді. Вона містить ряд змін в трудовому законодавстві. «Це буде перша концептуальна поправка до Трудового кодексу за 8 років», – сказала міністр праці Яна Малачова.

Основною темою поправки є більш справедливий розрахунок відпустки. Тепер він повинен грунтуватися на кількості відпрацьованих годин, а не днів, як це відбувалось досі. Розрахунок буде враховувати, скільки годин співробітник фактично пропрацював.

Зміни найбільше торкнуться людей з більш коротким щотижневим робочим часом. Згідно з чинним Трудовим кодексом, вони мають право на таку ж тривалу відпустку, що і їхні колеги, у яких більше робочих днів в тижні. Однак, навіть якщо роботодавець, наприклад, надає їм відпустку на чотири тижні, він відшкодовує їм тільки обмежену кількість годин.

Тепер співробітники з більш коротким робочим часом на тиждень будуть мати більш коротку відпустку. Наприклад, якщо роботодавець надає працівникам 5 тижнів відпустки, то працівники, які працюють 8 годин на день (40 годин на тиждень), матимуть право на 200 годин відпустки (5 тижнів по 40 годин). Ті, хто працює 6 годин в день (30 годин на тиждень), матимуть право лише на 150 годин відпустки (5×30).

Крім перерахунку відпустки Міністерство домовилося з профспілками і роботодавцями про створення спільних робочих місць. Таким чином, два співробітника, зайнятих неповний робочий день, зможуть працювати спільно, що дозволяє їм планувати робочий час відповідно до своїх потреб.

Це так звана джентельменська угода, в якій профспілки, роботодавці і представники урядової коаліції погодилися підтримати цю форму поправок до Трудового кодексу. «Будь-які зміни повинні широко підтримуватися, і ми повинні бути дуже обережні у відношенні того, які покращення ми придумаємо. Ось чому дуже важливо, щоб ми могли спілкуватися з профспілками і роботодавцями », – сказала Малачова.