У Празі і Остраві реалізують застосування електронних квитків

0
182
празький трамвай

Місто Острава стане першим чеським населеним пунктом, який в муніципальному транспорті відмовиться від використання традиційних «паперових» квитків. Переломний момент настане 1 січня 2020 року.

Прийдешні радикальні зміни в Остраві обумовлені тим, що, згідно зі статистикою, обсяги продажу електронних квитків перевищують показники зборів від реалізації звичайних талончиків. Крім цього, подальше застосування системи, що передбачає використання «паперових» квитків, стає все більш дорогим. Також завершується термін служби автоматів з продажу квитків.

В той же час у Празі з квітня на всіх трамваях вводиться оплата карткою.

Технологія безконтактної покупки квитків в празьких трамваях буде надана компанією Banking Information Technology. Транспортне підприємство Праги підписало з цією фірмою чотирирічний контракт в листопаді минулого року.

«Ми розширюємо можливості для підвищення комфорту пасажирів, щоб їм не потрібно було шукати, де купити квиток. В Остраві це вдалося зробити, і кількість безбілетників зменшилася, і ми хочемо рухатися в цьому напрямку», – сказав заступник мера Праги Адам Шейнгер. В Остраві вже продано 2 млн квитків на загальну суму близько 40 млн крон. Таку ж послугу пропонують транспортні компанії в Карлових Варах і Ліберці.

Зараз пасажири в Празі можуть оплатити квитки картою в трамваях 18 і 22, в автобусі № 119 і на лінії AE, що з’єднує центр міста і аеропорт Рузине.

За новий сервіс транспортне підприємство Праги заплатить 1,99% від вартості квитка компанії, що належить ČSOB. Чи буде поширена ця послуга на автобуси або метро, поки неясно.

Джерело ct24.ceskatelevize.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here