У Празі катастрофічно не вистачає парковок

0
167
паркування в празі

Дослідження фахівців довели, що в Празі дуже важко припаркуватися. Доступні паркування розраховані лише на 1% з 300 тисяч водіїв, які в робочі дні приїжджають в Прагу. Місць немає навіть у платних паркувальних зонах для резидентів. Деякі міські частини видають більше паркувальних карт, ніж місць.

Брак площ для паркування підтверджують докладні дослідження фахівців Факультету транспорту Чеського технічного університету.

Згідно з дослідженням, кожен робочий день в Прагу по головних магістралях приїжджає в середньому 318 500 легкових автомобілів. З них регулярно в столиці їздить близько 75 тисяч. Тільки 1% з усіх цих машин поміщається на парковках типу P+R.

Місткість парковок навіть близько не відповідає цим цифрам. Наприклад, на 16 доступних парковках P+R, які розміщені на околицях міста, вміщається лише 3,5 тисячі авто (1% від загальної кількості).

«Брак очевидний. З практики за кордоном ми знаємо, що проміжні паркування повинні вміщувати від 30 до 50% автомобілів, що приїжджають», – прокоментував співавтор проекту Йозеф Коцоурек з Чеського технічного університету.

На підставі дослідження експерти з університету запропонували заходи, які в майбутньому можуть поліпшити ситуацію в Празі.

Наприклад, прискорене розширення зон платних парковок, спрощення всієї системи, значне підвищення площ P+R. Не останнє місце серед цих заходів займає розвиток можливостей транспорту: наприклад, каршеринга, байкшеринга і таких сервісів, як Über.

Джерело: Idnes.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here