У Празі з’явиться площа імені Мілоша Формана

0
125
мілош форман

За рішенням мерії, одна з площ чеської столиці будить носити ім’я уславленого режисера Мілоша Формана. Місцем, що увічнить на карті його пам’ять, стане п’яцетта – невелика площа перед готелем Intercontinental, в кінці Паризької вулиці. Мілош Форман, чиї стрічки «Пролітаючи над гніздом зозулі», «Амадей», «Вальмон» увійшли в золотий фонд чеського кінематографа, помер у США 13 квітня 2018 року на 87-му році життя.

«Рік тому ми зробили пана Формана почесним громадянином міста, однак він уже не зміг особисто взяти документ, так що я рада, що ми можемо подібним чином висловити нашу повагу. Все своє життя він створював собі всесвітню славу, працюючи не тільки в Празі, а й у всій Чехії, і тому буде правильним, якщо ім’ям буде називатися важливе місце в центрі міста», – підкреслила мер Праги Адріана Крначова.

За своє довге життя Мілош Форман (1932-2018) зняв двадцять картин, кожна з яких була відзначена нагородами. «Пролітаючи над гніздом зозулі» (1975) та «Амадей» (1984) зібрали в цілому 13 «Оскарів» у головних номінаціях, «Відрив» отримав Гран-прі журі в Каннах, «Народ проти Ларрі Флінта» (1996) – «Золотого ведмедя» в Берліні.

Мілош Форман народився в Чаславі, в роки окупації втратив батьків. Світова слава прийшла до нього після фільму «Чорний Петро» (1963), який отримав головний приз кінофестивалю в Локарно. Сатиричний фільм «Бал пожежників» («Гори, моя панночка», 1967) став вираженням умонастроїв Празької весни. У 1968 році, після вторгнення в Чехословаччину військ Варшавського договору, емігрував в США, де зняв свої найвідоміші стрічки. Останнім фільмом режисера стали «Привиди Гойї» (2006).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here