У Празі відкрився новий центр роботизованої хірургії

0
210
робот хірург

У празькій Університетській лікарні Мотол 18-го квітня урочисто відкрився Центр роботизованою хірургії (Centrum robotické chirurgie). Роботи в цьому центрі будуть робити операції на серці та судинах, а також проводити гінекологічні та урологічні втручання.

Перші операції з допомогою роботів в Чехії почали проводити в 2005 році. Всього в країні дев’ять центрів роботизованою хірургії, з них два знаходиться в Празі. Тепер до них додасться центр в Мотолі. З 2018 року роботи в Чехії проводять 10 нових видів операцій, які покриває страховка.

У Мотолі та інших центрах використовують роботів Da Vinci. Руки лікаря при операції замінюють роботизованими. Хірург керує ними за допомогою спеціального модуля і спостерігає за подіями на екрані. За словами лікарів, великою перевагою використання роботів є те, що хірург може сидіти під час тривалих операцій по кілька годин.

Крім того, при операціях з роботами людина втрачає менше крові. Також досягається висока точність. У більшості випадків операцію завдяки роботам можна провести швидше.

У Празі центри роботизованою хірургії знаходяться в лікарні На Гомолце і Центральній військовій лікарні. Також подібні центри працюють у містах Усті-над-Лабем, Нови-Йичин, Оломоуц, Мостиште і Градец-Кралове.

Джерело: ceskenoviny.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here