З 2020 року в Чехії збільшать пенсії та допомогу на дитину

0
2059
збільшення пенсій та допомоги на дитину в чехії
Image: Pixabay License

Коаліція руху ANO і CSSD в понеділок затвердила підвищення пенсій на 900 крон з 2020 року. Загальна сума допомоги на дитину буде збільшена з нинішніх 220 тис. до 300 тис. крон для новонароджених дітей після 1 січня 2020 року.

Ці ініціативи належать міністру праці та соціальних справ Яні Малачові (ČSSD). За словами міністра фінансів Олени Шиллер, з бюджету на ці цілі буде виділено додатково 11 млрд крон. Обидві сторони вважають закінчення переговорів, які тривали кілька місяців, успішним. Соціал-демократи відстояли збільшення пенсій на 900 крон, в той час як рух ANO після переговорів наполягло на тому, що батьківські допомоги отримають тільки батьки новонароджених дітей. CSSD спочатку хотіла збільшити допомогу для всіх дітей у віці до чотирьох років.

“Батьківська допомога буде збільшена до 300 000 з першого січня наступного року, але вона буде призначена тільки для новонароджених дітей. Це мотивуючий захід для збільшення народжуваності”, – сказала Малачова після зустрічі коаліції.

Останнє, що було погоджено обома сторонами, – це введення так званих резервних аліментів, яке мало допомогти батькам, у яких є діти, але другий батько не сплачує аліменти, встановлені законом. «Закон про резервні аліменти набуде чинності з наступного року, умови для неплатників будуть посилені, а з 2021 року вступлять в силу так звані резервні аліменти, які обійдуться бюджету в 1,2 млрд крон», – прокоментував голова CSSD Ян Хамачек.

«Ми створимо умови, які ускладнять життя неплатникам аліментів і змусять їх платити», – сказала Шиллер після зустрічі. Наприклад, крім конфіскації водійських прав, вилучатимуться ліцензії на зброю, полювання. Також розглядається питання про заборону азартних ігор.

Взагалі, соціальна підтримка, яку уряд надає сім’ям з дітьми, отримала найвищу з 2004 року оцінку. Такі дані наводить Центр з дослідження громадської думки, який 15 років почав проводити подібні соцопитування.

56% респондентів оцінюють соціальну допомогу сім’ям з дітьми як «достатню», 32% – як “недостатню”. Найменше користується підтримкою введення єдиною для всіх допомоги на дитину. Більшість опитаних виступає за введення гнучкого робочого графіка або неповного робочого дня для батьків з маленькими дітьми.

Джерело: novinky.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here