Зміни, які відбудуться в Чехії в серпні

0
191
зміни в серпні 2018 Чехія

1. Дешеві кредити для чеської молоді

З 15 серпня молоді люди зможуть отримувати дешеві іпотечні кредити. Держава надасть до 2 млн крон молодим сім’ям у віці до 36 років для відновлення або придбання нового житла. Процентна ставка складе 1% з гарантованим терміном погашення до 20 років, у виняткових випадках — до 25 років.
На покупку квартири будуть надавати кредит в розмірі не більше 1,2 млн крон. У випадку будівництва або купівлі сімейного будинку максимально можливий кредит встановлюється у розмірі 2 млн крон. Кредит може покривати до 80% фактичних витрат на будівництво або покупку, для сімейних будинків, включаючи вартість земельної ділянки.

Максимальний термін погашення в разі отримання кредиту на ремонт або модернізацію — 10 років, покупка або будівництво житла — до 20 років. У виняткових випадках, наприклад, важка хвороба — термін погашення продовжується до 25 років.

Бонус — вирахують по 30 000 крон з тіла кредиту за кожну дитину, народжену (або прийомну) в період дії кредитного договору.

2. Модернізація «Літачки» (Lítačkа)

Жителям Праги незабаром не доведеться купувати «фізичну» літачку для проїзду на громадському транспорті. Ви зможете зберегти проїзний на свою банківську картку або, наприклад, на In Kartа Чеських Доріг. Ще буде мобільний додаток, за допомогою якого можна оплатити вибраний тариф. Великою перевагою є те, що завдяки «віртуалізації» тепер немає необхідності активувати літачку у валідатора.
Очікувана дата запуску системи в тестовому режимі — середина серпня. Дата закінчення, за словами Володимира Блаха, представника компанії ІСТ, залежить від результатів тестування всієї системи і окремих контрольних пунктів в транспортних засобах.

«Нова система повністю змінює архітектуру всієї реєстрації і заснована на оцифруванні. Вся інформація більше не буде зберігатися на окремій карті, а буде передаватися на контрольні пристрої».

3. Автомагістралями Австрії – швидше

На двох ділянках австрійської автомагістралі А1 з серпня буде дозволено рух зі швидкістю 140 км/год. Це тестовий режим, який триватиме один рік. Експерти будуть заміряти, наприклад, якість повітря, рівень шуму, або частоту дорожньо-транспортних пригод.
Через рік міністерство транспорту вирішить, чи верхній ліміт швидкості затверджений і, можливо, поширений на інші автомагістралі.

Мова йде про 88 км шосе між пунктами Ед (Oed) і Мельк в Нижній Австрії і 32 км між Хайд і Заттледт у Верхній Австрії, в обох напрямках. Початок і кінець швидкісних секцій будуть відзначені спеціальними дорожніми знаками.

4. Продавці отримають більше

Співробітники деяких мереж продуктових магазинів можуть розраховувати на підвищення зарплат з серпня. Стартовий оклад тепер становитиме 20 тис. крон замість нинішніх 18 тис. брутто. Діючі співробітники отримають добавку не менше 2 тис. крон.

5. Не забудьте надати звіти

Якщо ви продовжували термін подання податкової декларації за тривалий період, ви також продовжували терміни звітів щодо внесків на медичне та соціальне страхування. Останній початковий термін подачі 1 серпня. Відзвітувати про страхові внески, необхідно не пізніше 9 серпня.

У разі затримки вам не варто відразу турбуватися про штрафи. Спочатку вам нагадають про те, що ви не представили звіт. Однак, якщо ви не відповісте, то можете отримати штраф у розмірі до 50 тис. крон за звіти про медичне страхування і до 20 тис. за соціальне.

6. Голосування щодо літнього часу в ЄС

З початку липня громадяни Європейського Союзу можуть висловити своє ставлення до щорічного переходу на літній і зимовий час. Якщо ви заперечуєте проти такої практики, то можете повідомити про це через голосування на спеціальному сайті. Єврокомісія зважилася на такий крок на основі запиту з Європейського парламенту в січні цього року. Завдання оцінити переваги та ризики переходу на літній\зимовий час і, можливо, припинити цю практику.

Голосування на чеській версії веб-сайту Європейської комісії триватиме до 16 серпня. Будь-яке рішення про скасування або підтримці зміни часу, на думку депутатів Європарламенту, має поширюватися на всі держави-члени ЄС.

7. Безкоштовний проїзд для літніх людей в Чехії

Літні люди у віці старше 70 років в Кутна-Горі зможуть безкоштовно їздити в міських автобусах з серпня. Влада таким чином відреагувала на транспортні тарифи в Середньочеському краю і сусідніх містах, де пенсіонери вже користуються безкоштовним проїздом.

Джерело: aroundprague.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here