Близько 11% працівників у Чехії – іноземці

Близько 11% працівників у Чехії – іноземці
Джерело: Pexels

Найчастіше в Чехії працюють вихідці зі Словаччини, України, Польщі та Болгарії. Крім того, в країні зареєстровано близько 87 200 підприємців-іноземців, повідомляє Чеське статистичне управління (ČSÚ).

«Іноземці становлять 10,7 відсотка від загальної зайнятості. Враховуючи, що це приблизно п’ять відсотків населення, існує величезна диспропорція. Основна частка припадає на працівників продуктивного віку, пенсіонерів і дітей майже немає», – сказав представник статистичного управління Далібор Голи.

Більше число працівників з-за кордону складають в основному люди з ЄС, а з третіх країн кількість зростає більш повільними темпами.

Там, де працюють висококваліфіковані професіонали, знаходять застосування, в основному, словаки. Вони тримають першість серед іноземців-лікарів і, поряд з румунами, також у сфері IT. Словаки, що працюють в Чехії, це здебільшого молоді люди близько 30 років. Найчастіше вони залишаються в країні після закінчення коледжу.

Українці частіше за інших залучаються до роботи в роздрібній торгівлі та сільськогосподарській галузі. Вони користуються найбільшим попитом у чеських роботодавців. А завдяки державній програмі “Режим Україна” їх у Чехії вдалося працевлаштувати вже понад 20 тисяч. Ця цифра виросте і в цьому році, стверджує Ева Величкова, прес-секретар Союзу промисловості і транспорту.

Поляки частіше віком за 30 років, трудяться в північній частині Чехії, в основному в гірничодобувній промисловості. Їх чисельність більше, ніж працюючих з ними чехів. Працевлаштовуються вони через різні трудові агентства.

Типовим болгарським робітником є 45-річний чоловік із середньою або початковою освітою. Більшість з них працевлаштовані через агентства по працевлаштуванню і займаються технічним обслуговуванням обладнання на промислових підприємствах.

Вищу освіту мають трохи більше 30% робочої сили. Організовані групи іноземців заробляють більше в порівнянні з самостійно працюючими колегами.

За словами Голи, в зарплаті іноземців освіта відіграє певну роль. Студенти отримують майже в два рази більше, ніж ті, що закінчили лише початкову школу. Виняток становлять українці. Їх середній заробіток склав менше 25 000 крон. Середня заробітна плата у випускників коледжу лише на 19 відсотків вища, ніж у людей із середньою освітою. Причиною може бути те, що дипломи шкіл за межами ЄС не завжди визнаються.

Джерело: Radio Praha.