Чехія серед кращих з працевлаштування випускників в ЄС

0
192
працевлаштування в чехії після унівесритету

Які перспективи працевлаштування в Чехії та інших країнах ЄС безпосередньо після закінчення вишу? Як допомогти вчорашнім випускникам знайти роботу за отриманою спеціальністю? За даними Євростату, рівень зайнятості в країнах Євросоюзу в минулому році в середньому перевищив 80%, причому найкраще справи йшли на Мальті. Чеські випускники також відносяться до розряду тих, хто досить швидко після отримання диплома вливається в загальний робочий процес – з показником 90% Чехія зайняла третю сходинку рейтингу.

Багато з чеських студентів збирають трудовий досвід ще під час навчання у вузі за власною ініціативою.

Університет – посередник у пошуку вакансій

Ряд чеських навчальних закладів також прагне допомогти знайти майбутнім випускникам підходящу роботу, вважаючи недоцільним пускати таку важливу справу на самоплив. Наприклад, університет ім. Т. Бати (UTB) в Зліні щороку організовує для студентів і випускників Ярмарок працевлаштування (Veletrh pracovních příležitostí), в якому в 2017 р. взяло участь понад 70 роботодавців з різних регіонів Чеської Республіки. Крім проходження практики, майбутні фахівці в якості першого кроку по адаптації до нових умов взяти участь у навчальних заходах і екскурсіях по виробничим цехам підприємства.

Злинський університет також пропонує випускникам пройти стажування безпосередньо в стінах рідного навчального закладу. Знайти конкретне місце роботи молодим людям допомагає веб-сайт, розроблений за ініціативою університету в 2014 р. Студенти можуть зареєструватися на цьому порталі і відповідати на пропозиції потенційних прямих роботодавців.

«Ми підписали договори вже більш ніж з 200 підприємствами. Вони самі потім піклуються про розміщення оголошень на нашому сайті, як і оголошень про стажування, екскурсіях і роботі», повідомила «Чеському Радіо» Адріана Кнапкова, проректор з соціальних питань університету ім. Т. Бати.

У тому випадку, якщо скористатися вишівською «дошкою оголошень» хоче фірма, що не уклала з університетом такий договір, її представники звертаються до консультанта UTB, який уповноважений розміщувати пропозиції по співпраці з конкретною компанією.

Осінь – сезон полювання на вакансії

Більшість чеських випускників не квапляться влаштовуватися на роботу в сезон літніх відпусток і починають «полювання» на робоче місце восени, хоча влітку ринок праці в останні роки нічим не гірше осіннього або зимового, відзначають експерти. Згідно з інформацією Міністерства праці, у минулому році кількість претендентів з числа новоспечених випускників перевищила 15 тисяч і виявилася на чверть менше, ніж в 2016 р. Молоді люди в Чехії знають, що в даний час у більшості випадків роботодавці частіше приймають, ніж звільняють працівників. Ринок праці в країні настільки «перегрітий», що вони можуть дозволити собі вичікувати і придивлятися, на відміну від громадян низки країн Південної Європи.

Багато південноєвропейців все частіше зупиняють свій вибір саме на Чехії. У рейтингу Expat Insider 2017 р., що оцінює країни як найбільш придатні для постійного проживання іноземців, Чеська Республіка посіла серед європейських країн 11 місце. Іноземців приваблює Чехія як така, а також відносно низький рівень витрат на проживання. Прес-секретар Економічної палати ЧР повідомляє, що на даний момент у Чехії працює, за його даними, 3500 італійців, 1900 іспанців, приблизно 1000 греків і 700 португальців.

70 тисяч вакансій для випускників

При цьому чеським підприємствам не вистачає в загальній складності 300 тисяч працівників. З них на 70 тисяч вакансій роботодавці готові прийняти вчорашніх випускників, у той час як ще кілька років тому відсутність практики значно знижувало шанси претендентів. В середньому по всіх галузях на одного випускника припадає приблизно 10 вакансій.

Найбільш критична ситуація з пошуком роботи у вчорашніх випускників склалася в Греції та Іспанії.

Греки все частіше шукають роботу в Чехії

Менеджер агентства ManpowerGroup Іржі Галбрштадт повідомив, що іспанці все ж частіше воліють шукати роботу в таких західних країнах як Німеччина, де рівень зарплат приблизно як в Іспанії. Зате потік експатів з Греції, яка посіла останню сходинку у рейтингу зайнятості випускників серед країн ЄС, значно збільшився.

«Економічна ситуація в материковій Греції істотно не поліпшилася. Населення залишається без роботи тривалий час. Люди не можуть знайти підходящу роботу, їх сім’ї обтяжені борговими обов’язками. Тому батьки сімейств змушені шукати роботу навіть за кордоном, щоб погасити борги».

За словами Іржі Галбрштадта, щомісяця можливостями працевлаштування в ЧР цікавляться від 150 до 200 греків.

Джерело: Радіо Прага.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here