Чеські лікарі тепер заробляють в середньому 84000 крон на місяць

0
311
робота лікарем у чехії

У Чеській Республіці заробітна плата зростає, але ті, хто працює в галузі охорони здоров’я, отримують найбільші успіхи.

Чеські лікарі тепер отримуватимуть в середньому 84 000 крон на місяць, тоді як медсестри – в середньому 43 000 крон щомісяця, згідно даних 2019 року з Інституту медичної інформації та статистики (ISZIS), наданого Міністерством охорони здоров’я Чехії під час прес-конференції.

За останні п’ять років зарплати лікарів у Чеській Республіці зросли на 43%, а медсестр – на 32%.

Ці зарплати зараз відповідають середнім показникам ЄС для їхніх професій, тоді як середня заробітна плата для багатьох інших професій у Чеській Республіці значно нижча.

«Останніми роками ми стали свідками справді безпрецедентного зростання заробітної плати в сфері охорони здоров’я», – заявила прес-секретар міністерства.

“Заробітна плата в галузі охорони здоров’я є найбільш швидко зростаючою з усіх сегментів економіки”.

З 2017 року до 2018 року зарплати лікарям зросли на 8% в річному обчисленні, а зарплати медсестер зросли на 12%.

У порівнянні з середньою заробітною платою в усіх професіях у Чеській Республіці заробітна плата для лікарів зараз на 143% вища, ніж у середньому по країні, тоді як медсестр на 21% перевищують середню.

За даними Міністерства, зарплати медичних працівників у Чеській Республіці, як очікується, продовжуватимуть зростати, разом з  необхідними додатковими витратами на розвиток закладів.

“Останніми роками майже всі гроші йшли на зростання заробітної плати, і нічого не залишилося для розвитку лікарень”, – заявив представник.

За даними статистики ISZIS, на даний час у відділеннях інтенсивної терапії по всій Чеській Республіці працює близько 21,5 тис. лікарів і 45 тис. медсестер.

За останні два десятиліття Чеська Республіка часто зазнавала “відпливу мізків” – добре підготовлених фахівців у сфері охорони здоров’я (та інших галузей), які залишили країну в пошуках більш конкурентних зарплат в інших країнах ЄС.

Проте в майбутньому буде інакше. В даний час Чеська Республіка може бути причиною “відтоку мізків” у відношенні до лікарів з України та інших країн Центральної та Східної Європи.

Джерело: expats.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here