Чому у Чехії немає безпритульних собак?

0
410
Чому у Чехії немає безпритульних собак

Якщо тварина загубилася і її хтось побачив, то добрі люди викликають спеціальну службу поліції, і загубленого вихованця везуть до притулку.

«У цьому притулку в районі Троя у нас 180 місць для собак, ще 40 резервних місць є в іншому притулку. Для кішок у нас ще 200 місць, а по іншим видам тварин — гнучкі можливості», — розповідає Вацлав Стейнбауер, керівник двох міських державних притулків для тварин у Празі.

У тройському притулку є резервні місця для овець або кіз. А якщо ці місця не зайняті, їх віддають «звичним» вихованцям. «Були моменти, коли в цьому притулку було понад 300 собак і 300 кішок», — згадує Стейнбауер.

Тварин залишають у притулку до тих пір, поки не з’являться господарі або їм не знайдуть нових. Відстріл безпритульних тварин і їх усипляння заборонені законом.

У притулку тварини в середньому затримуються на 2 тижні. Але умови тут дуже гідні: є купальня для тварин, сушарка, ветеринарне відділення, де працює лікар-ветеринар і ветсестра, є рентген і операційна. Всі процедури, а також перебування в притулку платні. Ці витрати потім відшкодують господарі загубленого вихованця.

За законом власник повинен заявити про втрату протягом чотирьох місяців. Якщо він цього не зробить, тварину перереєструють на ім’я притулку, і старий господар втратить на нього всі права.

«Близько 80 відсотків тварин, що тут перебувають, потрапляють до нас по каналах міської поліції, решта 20 відсотків приводять громадяни. Ми піклуємося не тільки про кинутих або приблудних тварин, але й у випадку смерті, хвороби, госпіталізації господарів (людина помирає або потрапляє в лікарню, а у нього в будинку залишається собака), а також у рамках співробітництва з державною поліцією — в разі арешту або ув’язнення господарів. Так що я б назвав цей притулок універсальним», — пояснює Стейнбауер.

Стерилізують в основному кішок, щоб не збільшувати популяцію здичавілих особин. Іноді співробітники притулку виїжджають за викликом для відлову агресивних собак, які когось покусали. Охороняти громадян теж завдання державного притулку. Як покарати господаря агресивного вихованця, визначає влада, притулок лише піклується про тварину.

У притулків в Чехії є свої сторінки в інтернеті. Як тільки в будинку з’являється новий вихованець, повідомлення про нього тут же потрапляє на сторінку сайту.

За собаку в Чехії треба платити податок, а також обов’язково чипувати її. Податок становить приблизно 30 доларів. Приблизно стільки ж коштує чіп, який допоможе, якщо собака загубиться.

«Якщо до нас потрапляє собака, у якої є мікрочіп з даними реєстрації, ми можемо зв’язатися з власником протягом хвилини і повідомити про те, що його вихованець знаходиться у нас», — розповідає власник притулку.

Якщо чіпа немає, господар буде оштрафований. Серед обов’язків власника собаки — не тільки поставити чіп, але і зробити всі необхідні щеплення і запобігти появі бліх.
Господарі також зобов’язані підтримувати чистоту на вулицях міста — на стовпах висять пакетики для собачих «мін». За недбайливими собачниками прибирає спеціальний квадроцикл з «екскрементосмоком».

Якщо хтось вигнав або кинув тварину, йому загрожує серйозний штраф. А той, хто забрав собаку з притулку, звільняється від сплати собачого податку на 2 роки.

«Чехія — нація любителів собак. Якщо від когось втече собака, вони відразу ж звертаються до нас. Чеський народ любить собак і кішок. Наші притулки не гірше, ніж де б то не було в Європі», — упевнений Вацлав Стейнбауер.

Джерело: Current Time

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here