Квота на українських працівників буде збільшена вдвічі

0
141
квоти на українських працівників

Уряд Чехії підтримав розширення програми “Режим Україна”, згідно з якою тепер щороку в Республіці зможуть бути працевлаштовані 40 тисяч громадян України з робочими картами. Зараз квота становить 19 600 осіб. Збільшення квоти домагалися чеські роботодавці, які відчувають на тлі низького безробіття гострий дефіцит кадрів.

Міністр закордонних справ Чехії Томаш Петржичек заявив на прес-конференції, що розмір мінімальної заробітної плати для українських робітників буде в 1,2 рази вище гарантованої заробітної плати для чехів на аналогічних позиціях. Це робиться для того, щоб чеські працівники не були витіснені з ринку праці. Залежно від кваліфікації та професії зараз гарантована зарплата становить від 16 020 до 32 040 крон.

За даними Міністерства праці, на кінець минулого року в Чеській Республіці було працевлаштовано 121 086 громадян України. Таким чином, вони становили більше однієї п’ятої іноземних працівників в країні.

Торгова палата Чехії підтримала збільшення квоти для кваліфікованих українських робітників, але розкритикувала збільшення гарантованої їм оплати. «Великі компанії платять більш високу заробітну плату, ніж мінімальна, тому вони самі впораються з цим критерієм. В цьому році ми зробили так, щоб програма була доступна для малих підприємств з шістьма і більше працівниками», — зазначила Ірена Бартонова-Палкова, віце-президент Торгової палати.

Противники норми збільшення зарплатні стверджують, що вона не відповідає чеському законодавству і порушує принцип рівності. Проти неї виступають профспілки, Торгова палата Чехії та Асоціація малого та середнього бізнесу.

Наполягають на мінімальній гарантованій зарплаті для українців МВС, МЗС, Міністерство соціальних справ.

Додаткова проблема полягає в тому, що після збільшення квот вдвічі консульство Чехії у Львові буде змушене щомісяця обробляти близько 3,3 тис. прохань, пов’язаних з працевлаштуванням в Чехії. Якщо в 2014 р. на одного співробітника консульства доводилося 250 прохань про видачу різних типів віз, то нині ця цифра збільшилася до 4,5 тисяч. У чеському МЗС заявляють, що консульство працює на межі можливостей.

Чеська Республіка відкрила програму “Режим Україна” в 2016 році. Спочатку приїжджати в країну по ній щорічно могли 3 800 чоловік. Через брак робочої сили у зв’язку із запитами роботодавців пізніше це число збільшилося, спочатку до 9600, потім до 19 600.

Джерело: ceskenoviny.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here