Обмінні пункти Праги продовжують дурити клієнтів

Обмінні пункти Праги продовжують дурити клієнтів

Незважаючи на жорсткі нові закони, багато обмінних пунктів у Празі продовжують свою стару оманливу практику. Чеський національний банк (ČNB) вже оштрафував кілька бірж за порушення, але це їх не стурбувало.

Нові правила набули чинності 1 квітня. Вони були частково натхненні серією відеороликів YouTube, що викривають обмінні пункти, зроблених онлайн-репортером Янеком Рубешем, також відомим як “Чесний гід” (Honest Guide).

У клієнтів, наприклад, тепер є до трьох годин, щоб скасувати транзакцію, якщо вони вирішать, що вона була несприятливою.

Інша тактика, яка була заборонена, але все ще використовується, – спеціальний список VIP-ставок, який викликає плутанину поміж клієнтів, оскільки ставки рідко застосовуються до операцій, які люди роблять. Люди, обмінюючи гроші, бачать знак з тим, що виглядає як сприятливий курс, але на практиці отримують набагато менше грошей взамін.

Різниця між звичайним курсом і VIP-курсом за один євро може бути на 9 крон нижче, а на обміні 100 євро клієнт може втратити 900 крон, – йдеться в звіті Rubeš для чеського новинного сервера Seznam.cz.

Обмінний пункт Chivas Invest на вулиці 28. října, недалеко від Вацлавської площі, був оштрафований ČNB на 500 000 чеських крон, але продовжує публікувати VIP-тариф. Це далеко не одиничний випадок. І хоча багато обмінних пунктів мають різні фірмові назви, оманливі знаки ідентичні, додається в повідомленні Seznam.cz.

Право скасувати транзакцію протягом трьох годин також не дотримується в багатьох обмінних пунктах.

Щоб оскаржити угоду, клієнту потрібна квитанція з надрукованим на ній часом. У багатьох випадках відділення перестали видавати квитанції.

Відеозвіт Рубеша показав, що багато обмінних пунктів не будуть дотримуватися закону про скасування угоди, якщо не буде камери.

Теоретично, ČNB може відкликати ліцензії у рецидивістів. Деякі обмінні пункти обходять це, технічно передаючи свою власність новій компанії після порушення.

Закон, який набрав чинності 1 квітня, свідчить, що інформація про право анулювати угоду протягом трьох годин повинна бути надрукована на квитанції з обмінного пункту. Квитанція також повинна включати веб-сайт чеського Національного банку, який надасть інформацію про права клієнтів.

Для того, щоб відмовитись від договору, закон встановлює ліміт в 1000 євро, щоб уникнути спекуляцій на короткострокових змінах курсу. Мінфін заявив, що це покриває до 95 відсотків угод.

Якщо угода здійснюється за допомогою банкомату, клієнти зможуть зняти кошти з угоди протягом трьох робочих днів в будь-якому офісі компанії.

Крім заборони VIP-тарифів, існує також заборона на оплату послуг.

Місто і держава намагаються вирішити ситуацію з обмінними пунктами протягом десятиліть, але часто обмінні пункти знаходять способи обійти обмеження, такі як розміщення фактичних курсів нижче рівня очей, розміщення зворотних курсів тощо.

Джерело: expats.cz