Мер Праги почав боротьбу з Airbnb

0
126
боротьба з airbnb у празі

Мер Праги Зденек Гржіб хоче обмежити оренду квартир туристами через Airbnb. Він хоче дозволити їм знімати тільки кімнату в квартирі або будинку, де живе власник. Власникам же нерухомості слід заборонити здачу в оренду цілих квартир.

За словами Гржіба, ця ідея є основним пунктом програми, метою якої є повернення Праги пражанам і пом’якшення негативного впливу туризму. За словами Гржіба, зростання Airbnb перетворило місто в «розрізнений» готель, а неможливість обмежити цю послугу «з’їдає місто зсередини».

«У минулому ми могли обмежити кількість туристів в місті, просто схваливши певну кількість готелів з певною місткістю в процесі дозволу на будівництво. Тепер Прага не може обмежувати кількість місць для розміщення туристів », – сказав Гржіб.

Прагу, в якій проживає 1,3 млн осіб, в 2018 році відвідали 8 млн туристів. Навіть у 2000 році їх було всього 2,6 млн. І число туристів буде продовжувати рости.

Кількість житла, орендованого через Аirbnb потроїлася в період з 2016 по 2018 рік. Результатом є збільшення шуму, погіршення життя місцевих жителів і різке зростання цін на нерухомість і оренду.

Мер зазначив, що нинішня ситуація далека від первісної ідеї, яка полягала в тому, щоб дозволити туристам жити в вашому домі, готувати сніданок і розповідати їм щось цікаве про місто. «Це всього лише розрізнений готель, в якому ви зловживаєте комфортом інших жителів міста, місцевих жителів і намагаєтеся заробити за їх рахунок», – сказав Гржіб.

Мер сказав, що хоче переконати Міністерство регіонального розвитку підтримати закони, що дозволяють місцевим органам влади видавати свої власні закони і укази про короткострокову оренду відповідно до місцевих умов. Подібні зусилля вже зазнали невдачі, але мер вважає, що завдяки зростаючому усвідомленню проблем Праги вдасться отримати достатню політичну підтримку для прийняття закону.

Гржіб додав, що найкращим способом було б регулювати Airbnb, щоб зберегти первісну ідею спільної економіки. Це означає, що все одно можна буде зняти кімнату в будинку. Проте, неможливо буде орендувати всю квартиру або здавати її в оренду протягом року.

Прага не самотня у своїй позиції проти Airbnb. Деякі європейські міста вже ввели свої власні обмеження на Airbnb і інші подібні послуги. У січні минулого року Амстердам посилив правила оренди будинків до 30 днів з нинішніх 60 днів. Уряд на Майорці пішов ще далі і в 2018 році заборонив усі короткострокові оренди квартир типу Airbnb на острові після того, як місцеві жителі поскаржилися на різке підвищення орендної плати.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here