Нелегальне працевлаштування українців в Чехії пов’язано з недостатньою кількістю робочих віз

0
154
нелегали в чехії

Те, що українці є переважною більшістю серед трудових нелегалів (80%) в Чехії, є наслідком недостатньої урегульованості ринку працевлаштування в країні.

Про це в коментарі кореспонденту Голос.UA повідомив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

«Головна причина того, що українці становлять 80% нелегальних працівників Чехії, полягає в тому, що кількість українців, що бажають працевлаштуватися в Чехії не збігається з кількістю наданих робочих віз», вважає експерт.

В. Воскобойник також нагадав, що за 2018 рік загальна кількість дозволів для працевлаштування українців в Чехії склала 19 300. А на даний момент ця цифра збільшена до 40 тисяч.

«З огляду на те, що різниця в заробітних платах між Польщею і Чехією становить від 15 до 20%, то українці, які бажають заробляти більше, звичайно їдуть на заробітки в цю країну», додав він.

Таким чином, за словами В. Воскобойника проблема полягає в недостатній урегульованості ринку працевлаштування в Чехії.

«Українців, затриманих під час нелегального заробітку, безумовно, депортують. Таким чином, за 2018 рік через Чехії було депортовано близько 3,5 тисячі українців додав експерт.

За його словами, в попередньому році кожен календарний день десять українців були депортовані з Чехії.

«Депортовані не можуть заїжджати на територію Євросоюзу від одного року до п’яти років. Але, як правило, найчастіше передбачається заборона на в’їзд терміном на один рік. Але навіть через рік після введення заборони у депортованих будуть виникати проблеми з отриманням робочої візи підсумував В. Воскобойник.

Джерело: Голос.ЮА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here