Нові тарифи на проїзд для студентів та пенсіонерів

0
328
транспорт у чехії

Починаючи з 1 вересня, студенти та літні люди будуть платити 25% попередньої ціни за квитки на потяги та автобуси. Зокрема, пільговий тариф поширюється на дітей віком від 6 до 18 років, учнів вишів у віці від 18 до 26 років і пасажирів старше 65 років.

  • Діти віком до 6 років будуть продовжувати їздити безкоштовно.
  • До 15 років дітям не потрібно показувати документи, що засвідчують вік,
  • від 15 до 18 років необхідно буде пред’явити будь-який документ, наприклад, цивільний паспорт.
  • Студентам, щоб отримати знижку потрібно показати студентський вишу або ISIC.
  • Літні люди також пред’являють засвідчують вік документи.

До цього діти та учні могли користуватися знижками тільки за маршрутом між місцем проживання і школою, і тільки в будні дні. Тепер вони зможуть подорожувати дешевше на 75% в будь-якому місці і в будь-який час. Зміни не стосуються людей з посвідченням ZTP — вони продовжать їздити з 75% знижкою, а ті, що їх супроводжують — безкоштовно.

Знижки будуть застосовуватися залізничними і автобусними перевізниками на всіх маршрутах, крім міського громадського транспорту. Неважливо, буде це «приватник» або державний перевізник. Знижка буде поширюватися на громадський транспорт, якщо маршрут виходить за межі міста, принаймні, на ту ділянку шляху, яка за межами міської тарифної зони. Це відноситься і до поїздок за кордон — до останньої зупинки в Чеській Республіці надається знижка в розмірі 75%.

Пільги стосуються також іноземців, якщо вони відповідають критеріям для їх одержання і можуть підтвердити це документами.

Чеські залізні дороги вже повідомили, що нові пільги не будуть об’єднуватися зі знижками власників Inkarta, їм буде компенсуватися та частина знижки, на яку вони можуть претендувати за новими правилами.

Деякі міські муніципалітети (Брно, Пршеров, Наход) вирішили застосувати умови пільгового проїзду на міський громадський транспорт. З 1 вересня у Пльзені обіцяють безкоштовний проїзд для дітей у віці до 15 років, якщо у них є електронна карта жителя міста.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here