Останні дані щодо ситуації з короновірусом в Чехії

0
152
коронавірус в чехії

У Чехії планують ввести «розумний» карантин

Міністерство охорони здоров’я розробило нову концепцію карантину, яка може набрати чинності відразу після Великодня. Голова Центрального кризового штабу Роман Примула розповів на прес-конференції, як буде виглядати «розумний» карантин на практиці.

«Протягом трьох днів ми будемо виявляти, з ким контактував інфікований, якомога швидше робити їм тести і ізолювати цих людей. Місця, де вони перебували, будуть продезінфіковані» – розповів Примула на прес-конференції Міністерства охорони здоров’я.

«Централізована система так званого інтелектуального карантину повинна бути впроваджена протягом двох тижнів. В кінці цього тижня у нас повинно бути чітке уявлення про те, як він буде здійснюватися. Проблеми повинні бути усунені протягом наступного тижня, і система буде запущена після Великодня», – сказав голова Центрального кризового штабу.

Також будуть задіяні сучасні технології, за інфікованим стежитимуть, влада отримає повне право на відстеження його переміщень по мобільному телефону, а також контролюватимуть оплати по банківській карті. Примула впевнений, що в цьому випадку порушника і обчислити буде легше, відповідно будуть виписуватися великі штрафи за недотримання карантину.

Роман Примула вважає цю систему єдино можливою, «якщо ми не хочемо тримати всю республіку в карантині протягом дуже довгого часу», – уклав він.

Передбачається, що новий «розумний» карантин можуть ввести на початку квітня.

Кількість хворих на коронавірус в Чехії

Згідно з уточненими до ранку середи (25 березня 2020 року) даними на сайті МОЗ, кількість громадян з діагностованим захворюванням Covid-19 в Чехії досягло 1497 чоловік. Десять пацієнтів одужали, троє померли.

У вівторок 24.03 було виявлено 185 нових випадків зараження, що представляє собою найбільш різке збільшення показника з початку поширення епідемії. Одночасно лабораторії провели найбільшу кількість тестів на наявність нового короновіруса – 3000 осіб. В цілому в країні були обстежені 22600 громадян.

У вівторок міністерство повідомило про одужання трьох людей і три летальних випадки через короновірус. Всі померлі з діагнозом Covid-19 також страждали від інших серйозних захворювань.

Перший заражений пацієнт помер в Чехії в неділю. Йому було 95 років, у нього були серйозні проблеми зі здоров’ям. Другим пацієнтом був 45-річний онкохворий з Гавіржова, який перебував на пізній стадії хвороби. Третім пацієнтом з числа померлих була 71-річна жінка, яка страждала хронічним обструктивним захворюваннями легень, вона померла в лікарні в Празі.

Кількість вилікуваних пацієнтів

ВЧора 24.03 з лікарні в Простеєве виписали ще одного пацієнта, вилікуваного від короновіруса. На 24 березня в Чехії всього 8 осіб впоралися з цією недугою.

За словами керуючої лікарнею в Простеєве Радки Мілошевської, додому був відправлений 66-річний пацієнт, який перебував в лікарні 10 днів, перебіг його хвороби був легким. Раніше стіни лікарні покинув інший пацієнт, їм був 55-річний громадянин Японії, який проходив лікування 2 тижні, перебіг його хвороби був більш серйозним, ніж у іншого, що одужав, були ускладнення – двостороння пневмонія.

На даний момент в інфекційному відділенні лікарні Простеєва, яке є єдиним на весь Оломоуцький край, знаходяться ще 9 пацієнтів, їх стан стабілізовано, однак відправити їх на домашнє лікування поки не можна.

«Це і наша заслуга теж, адже ми його повністю ізолювали і надали всі необхідні медикаменти, в тому числі антибіотики, запобігши тим самим приєднанню вторинної бактеріальної інфекції, яка поставила б його життя під загрозу», – сказав представник лікарні Зденек Прокеш.

Фахівці відзначають, що для щасливого кінця важливо, щоб пацієнт виконував всі вимоги і рекомендації лікарів. Крім того, в лікуванні пацієнтів важливу роль зіграло їх початкове здоров’я. Тобто, чим здоровіше була людина до хвороби, тим швидше вона одужає.

Згідно з наявною інформацією, інфекційне відділення лікарні в Простеєве – це місце, де найвищий показник захворюваності не тільки серед пацієнтів, але і серед медичного персоналу.

Чеська система охорони здоров’я готова до 30 тис. хворих на короновірус

Брак ліжок в чеських лікарнях та інших установах може мати місце лише тоді, коли кількість потребуючих госпіталізації хворих на короновірус перевищить 30 тис. осіб.

Про це в інтерв’ю Aktualne.cz сказав Володимир Черни, голова Чеського союзу анестезіології, реанімації та інтенсивної медицини.

При цьому в даний час госпіталізації потребує кожен десятий хворий на Covid-19.

Володимир Черни наголосив на необхідності заздалегідь підготувати резервні ліжка, щоб у разі потреби надати їх якомога швидше.

Директор Інституту медичної інформації та статистики Ладіслав Душек заявив наступне: «Реалістичний сценарій такий. До кінця березня в Чехії буде близько трьох тис. хворих на короновірус. Через місяць їх число збільшиться до 15 тисяч. Доведеться змиритися з тим, що ця хвороба пройдеться по країні ».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here