Вірус Covid-19 вже у Чехії

Вірус Covid-19 вже у Чехії

Новий тип пневмонії – Covid-19 дістався і до Чехії. Двох чоловіків і жінку шпиталізували в празьку лікарню “На Буловці” (Nemocnice Na Bulovce). У зв’язку з цим вчора міністр охорони здоров’я скликав позачергове засідання, щоб повідомити про перші випадки інфекції в ЧР. Результати аналізів будуть перевірені ще раз в Німеччині. Як повідомив Павло Бржезовській, директор інституту суспільної охорони здоров’я ЧР, для транспортування зразків був замовлений спеціальний транспорт з Берліна. Імовірно, результати стануть відомі сьогодні ввечері.

Один з чоловіків, професор сільськогосподарського університету Чехії, 1952 року народження, тільки-но недавно прибув з Італії, де відвідав конференцію в Університеті Удіне і контактував з інфікованим колегою.

За словами Зденьки Ягрової, голови Управління громадської охорони здоров’я Праги, чоловік спілкувався з органами охорони здоров’я з 26 лютого і контактував лише зі своєю дружиною, яка зараз теж обстежується.

Карла Мрачкова, представник університету, запевнила, що навчальний заклад вживе всіх необхідних заходів безпеки, рекомендованих гігієністами.

Дівчина 1999 року народження, студентка, громадянка США, приїхала з Мілана, де проходила навчання, до Чехії як туристка. Незабаром після приїзду вона відчула себе погано і звернулася в лікарню Мотоль, звідки і була шпіталізована в лікарню “На Буловці” з позитивними результатами тесту. Міністр охорони здоров’я додав, що вона подорожує з подругою з Еквадору, у якої тест був негативним. «Тим не менше, ми його повторимо», – додав Войтех.

Третій заражений – 44-річний уродженець Чехії, який повернувся з Італії, де відпочивав з сім’єю в зоні з підвищеним ступенем ризику – в регіоні Венето. У дружини і чотирьох дітей ознак інфекції не виявили, але все ж помістили на домашній карантин.«Він подорожував на машині зі своєю дружиною і чотирма дітьми, всі в карантині і без симптомів, але, оскільки вони подорожували разом, ризик зараження є значним, і вони будуть перевірені в доступному для огляду майбутньому», – сказав Войтех. У всіх трьох пацієнтів повторні тести будуть проведені сьогодні. Спочатку чоловіка доставили в лікарню в Усті-над-Лабем, а потім, так само як і інших заражених, перевели в лікарню “На Буловці”.

Вчора прем’єр-міністр Андрій Бабіш заявив, що ситуація буде обговорюватися з санітарними та рятувальними службами в понеділок. Крім того, він порекомендував представникам готелів, хостелів та операторів Airbnb провести перевірки мешканців, так як заражена жінка користувалася послугами Airbnb.

За словами Хани Рогачової, начальника інфекційного відділення лікарні “На Буловці” , всі троє пацієнтів відчувають себе відносно нормально, перебіг хвороби помірний, клінічна картина хороша, ускладнення відсутні.

За словами головного гігієніста Чехії Єви Готвальдової, тепер будуть розшукуватись ті, хто вступав в контакт з інфікованими.

Фахівці запевняють, що в країні вживають всіх необхідних заходів для запобігання поширенню небезпечної інфекції. «Я рекомендую не відвідувати країни, де є коронавірус, без крайньої необхідності», – сказав Адам Войтех.

З суботи, 29 лютого, празька санітарно-епідеміологічна станція відкрила для жителів міста спеціальну телефонну лінію 773 782 856 для відповідей на питання, пов’язані з коронавірусом. Лінія призначена в першу чергу для жителів столиці, які повертаються з зимових канікул з різних районів Італії з високим рівнем ризику. Лінія працюватиме щодня з 09:00 до 19:00. Також за номером 773 782 850, можна дзвонити з 09:00 до 20:00.

Через коронавірус чеські компанії відправляють своїх співробітників працювати на дому

Роботодавці турбуються про своїх співробітників. Вони намагаються обмежити їх ділові поїздки і зустрічі. Багато офісних працівників переходять на режим домашнього офісу, в той час як працівникам відділів продажів і виробництва нічого не залишається, окрім як дотримуватися посиленої гігієни.

Практично всі компанії якось регулюють поїздки своїх співробітників. Наприклад, вони заборонили і скасували відрядження в Китай, Корею і Іран, а також в райони високого ризику в Італії. «Ми закликаємо працівників не їздити в приватному порядку або по роботі в країни і райони, уражені коронавірусом», – говорить Філіп Хрубі з Ceska Sporitelna. «Ми також рекомендуємо використовувати відео та телеконференції», – додає Дана Дворжакова, представник інвестиційної групи KKCG.

Домашній офіс став універсальним рішенням при будь-яких проблемах зі здоров’ям у співробітників офісних компаній. Він не тільки може запобігти можливому зараженню інших працівників, але і не викликає страху і паніки – ніхто не хоче працювати поруч з колегою, який повернувся з підозрілого регіону.

У тисяч чехів, які вирушили або збираються на гірськолижні курорти на північ Італії, можуть виникнути проблеми на роботі. Італія визначила дві зони ризику – червону зону з коронавирусною інфекцією і жовту зону, де хвороба може незабаром виникнути. Інша частина Італії не є зоною підвищеного ризику.

«Якщо вам необхідно поїхати в Італію, працюйте потім 14 днів в режимі домашнього офісу», – написав Томаш Чупров, керівник інтернет-магазину Rohlík.cz, в електронному листі для співробітників.

Працівникам сфери обслуговування носити маски поки необов’язково

Продавці в магазинах не мають особливих можливостей уникнути особистого контакту з іншими людьми. Тому вони отримали інструкції для дотримання посиленої гігієни і мають великий запас антибактеріального мила і дезінфікуючих гелів.

«Ми роздали дезінфікуючі засоби всім нашим співробітникам в магазинах, в тому числі касирам, і навчили їх дотриманню гігієнічних принципів у роботі. У розділі кондитерських виробів ми повісили повідомлення про те, що клієнти повинні використовувати рукавички при виборі кондитерських виробів », – говорить прес-секретар Lidl Зузана Хола.

Те ж саме відбувається і в магазинах Albert. «У той же час у нас є строгі правила для тих, хто повертається з-за кордону. Якщо хтось повернувся з критичної області та у нього спостерігаються симптоми респіраторного захворювання, він повинен повідомити про це свого керівника, зв’язатися зі своїм лікарем і залишитися на карантині», – каже Іржі Маречек, прес-секретар Albert. Згідно з Трудовим кодексом, зацікавлена ​​особа має право на компенсацію від роботодавця протягом перших двох тижнів. Так само, як і при хворобі.

Однак компанії в сфері продажів ще не вдаються до того, щоб зобов’язати співробітників носити медичні маски. «Зараз ми вважаємо введення масок для співробітників передчасним. Співробітники в пунктах видачі або кур’єри з респіратором можуть створити непотрібний дискомфорт у клієнтів, і ми не хочемо створювати паніку », – каже Павла Хобікова, представник інтернет-магазину Mall.cz.

Прем’єр-міністр Чехії закликав громадян не їздити за кордон

Вчора прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабіш виступив із закликом не їздити не тільки до Італії, але і взагалі не виїжджати за кордон. Власників готелів і операторів Airbnb він попросив розміщувати гостей з симптомами в один номер до тих пір, поки не приїде експерт, який проводить тести. Власники готелів зобов’язані повідомляти про людей з поганим самопочуттям, в іншому випадку, за словами прем’єр-міністра, ізоляції підлягатиме весь готель.

«Я вважаю, що чехи не повинні залишати межі країни. В Італії, Франції, Німеччини та Австрії зараз складна ситуація. Кількість заражених громадян зростає з кожним днем ​​», – прокоментував він.

Сьогодні Андрій Бабіш проведе зустріч з рятувальними та санітарними службами, на якій обговорить зміну в способі взяття проб. Він пропонує робити забір проб в домашніх умовах. Також повинна бути зібрана вся інформація про заражену людину: де був, з ким контактував, чи виїжджав за кордон і т.д.

Прем’єр-міністр і Міністерство охорони здоров’я відзначають, що приводу для занепокоєння немає. Вони закликають дотримуватися заходів безпеки і при появі перших симптомів недуги обов’язково звертатися до лікаря по телефону.

Чехія припиняє авіасполучення з Міланом, Венецією, Болоньєю, Бергамо і Сеулом

Рада безпеки Чеської Республіки прийняла рішення про тимчасове припинення авіасполучення з чотирма містами Італії – Міланом, Венецією, Болоньєю, Бергамо і столицею Південної Кореї Сеулом. Обмеження, введені за рекомендацією міністра охорони здоров’я Адама Войтеха, повинні перешкодити поширенню нового коронавірусу.

Призупинення авіасполучення з Сеулом вступає в силу у вівторок, 3 березня. Влада Чехії з’ясуює, скільки громадян країни знаходиться в Південній Кореї, і хто з них планує повернутися на батьківщину.

Міністр промисловості Карел Гавлічек повідомив, що авіасполучення з зазначеними італійськими містами буде зупинено згідно з правилами ЄС. Обмеження можуть діяти протягом двох тижнів. «Чеські авіалінії» повідомили, що вже скасували рейси в Мілан і Болонью.

Перегони Кубку світу з біатлону в Нове-Місто-на-Мораві пройдуть без глядачів

Сьомий етап Кубку світу з біатлону в місті Нове Місто відбудеться без присутності глядачів. Як повідомив глава МВС Ян Гамачек, таке рішення ухвалила Рада безпеки Чеської Республіки з метою перешкодити поширенню коронавірусу.

Етап Кубка світу з біатлону проходитиме з 5 по 8 березня. Програма змагань передбачає шість перегонів. Очікувалося, що кожен день змагань відвідає близько 30 000 глядачів; вхідні квитки були продані на загальну суму 22 млн крон (майже мільйон євро).