Уряд Чехії прийняв рішення щодо допомоги приватному бізнесу

0
222
допомога бізнесу через пандемію

До 25% чеських компаній і індивідуальних підприємців можуть перестати існувати через наслідки коронавіруса і пов’язаних з ним урядових заходів і обмежень. Про це йдеться в опитуванні, проведеному агентством Communa, участь в якому взяло близько ста компаній.

Близько половини опитаних компаній і підприємців частково скоротили свою діяльність в зв’язку з заходами, а 20% були змушені закритися повністю. Лише менше 20% учасників опитування вважають, що їх бізнес зможе вижити в ситуації, що склалася, більше трьох місяців без необхідності скорочення штату або дотацій від держави. Приблизно 2% опитаних вже провели звільнення, ще 20% визнає, що будуть змушені зробити цей крок протягом найближчого місяця. Лише 15% підприємств зможуть працювати два місяці без необхідності звільняти співробітників.

Уряд затвердив kurzarbeit

Вчора уряд схвалив пропозицію міністра праці і соціальних справ Яни Малачової про введення kurzarbeit. Держава буде виплачувати роботодавцям два види надбавок: 60% і 80% для компенсації зарплат працівникам.

Для людей, які перебувають на карантині або якщо підприємство було закрито через надзвичайні заходи, розмір компенсації складе 80% від заробітної плати, але не більше 39 тисяч крон. У разі скорочення виробництва або зниження продажів розмір державної компенсації складе 60% (але не більше 29 тисяч крон).

«Ми хочемо, щоб компанії не звільняли людей. Це сигнал для бізнесу. Ми допоможемо зберегти роботу компаній, щоб після кризи підприємство змогло знову функціонувати», – сказала на прес-конференції міністр праці і соціальних справ Яна Малачова. Компенсації будуть виплачуватися за період з 12 березня до кінця квітня.

Підприємства зможуть подавати заявки в електронному вигляді на виплату компенсацій починаючи з 6 квітня, гроші будуть переведені на рахунок протягом декількох днів, додала Малачова. За підрахунками Мінпраці, загальна сума компенсацій за два тижні березня складе близько 10,9 млрд крон.

Чеські підприємці отримають одноразову фінансову підтримку в розмірі 25 тис. крон

На вчорашньому засіданні уряду ЧР обговорювалися питання підтримки приватним фірмам та ВП. Урядом було прийнято рішення про надання одноразових виплат в розмірі 25 000 крон (близько 915 євро) малому бізнесу та ПП, які постраждали від поширення коронавіруса. Підприємці зобов’язані звернутися за підтримкою і виконати кілька умов (наприклад, приватне підприємництво повинно бути головним джерелом доходу), представивши аффідевіт.

Однак, є також і виключення, наприклад, на виплати можуть претендувати також особи, у яких ведення підприємницької діяльності не було головним джерелом доходу, але які повинні були перервати свою діяльність, наприклад, через необхідність догляду за дітьми. Також допомогу зможуть отримати фермери, художники або письменники, судові експерти, перекладачі, ветеринари, лікарі, архітектори і податкові консультанти. Про це на прес-конференції у вівторок повідомила міністр фінансів Олена Шіллерова. Міністр також зазначила, що люди, які закрили бізнес або які припинили роботу з ПП, відшкодування збитків не отримають.

Кандидати повинні будуть виконати кілька умов – наприклад, складності з бізнесом повинні бути викликані епідемією коронавіруса. Наступна умова полягає в тому, що дохід компаній повинен був знизитися мінімум на 10%, бізнес повинен був бути заснований не пізніше 2019 року, а річний дохід повинен був не менше 180 000 крон на рік (або ж 15 000 крон в місяць).

Здійснення даної програмиперейде в відомство Фінансового управління Чеської Республіки. Одна з основних цілей полягає в тому, щоб забезпечити фінансову підтримку всім, хто її потребує, вже в квітні. Дотації будуть надаватися на підставі заповненого формуляра, який Фінансове управління опублікує на своєму сайті 3 квітня.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here