Прага хоче самостійно приймати рішення по пам’ятках

0
136
празький град

Прага хоче ініціювати зміни в законі про охорону пам’яток, щоб в майбутньому члени муніципалітету могли приймати рішення незалежно від думки Інституту національної спадщини (NPÚ). Власник культурної пам’ятки або підрядник не будуть зобов’язані погоджувати з Інститутом підготовчу та проектну документацію в ході її реконструкції. Празька рада вважає, що зміна прискорить роботу по відновленню пам’яток.

Пропозиція поки обговорюється празькими управлінцями. Якщо вона буде схвалена, місто направить його в парламент — Прага, за законом, має право представляти проекти законів або змін до них.

«Усунення необхідності подавати письмову заяву NPÚ в якості основи при процедурі видачі обов’язкового укладення від Інституту сприятиме прискоренню та підвищенню прозорості процесу», — йдеться в документі, який був схвалений представниками міста.

Ця зміна покликана допомогти прискорити роботу над об’єктами, які не є пам’ятками культури, але знаходяться в зоні, що охороняється. Виключення необхідності узгоджувати попередній проект з NPÚ має на меті усунути невідповідності в законодавстві. У документі також говориться, що це зменшить ризик корупції. У той же час, видатки бюджету ця поправка не збільшить: «Пропонована поправка потребує більш високих стандартів від співробітників державного управління, знизить час, що витрачається на обробку заявок».

На думку міських чиновників, Інститут національної спадщини часто не дотримується встановлених законом термінів, що іноді тягне за собою судові розгляди і дуже сильно гальмує прийняття рішень по тим чи іншим питанням, пов’язаним з роботами в так званих історико-культурних зонах.

Законопроект ще має обговорюватися празькими депутатами на засіданні 6 вересня.

Прага не в перший раз використовує свою законодавчу ініціативу. Нещодавно місто подало поправку до закону про бізнес, причиною стала підприємницька діяльність без ліцензій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here