У Чехії закриваються брендові магазини

0
334

Британський бренд одягу Topshop закривається після 10 років роботи його єдиного магазину в празькому торговому центрі Palladium. Компанія оголосила, що хоче розвивати продажі онлайн.

Подібний відхід від інвестицій в розвиток магазинів оголосила раніше іспанська група Inditex, якій належать модні бренди Zara і Bershka. У Чеській республіці Zara зменшує свою мережу, яка в даний час включає в себе чотири магазини в Празі і по одному в Брно та Остраві.

Останнім часом закрились також деякі філії брендів Tom Taylor, Storm і Versace. З ринку навіть повністю пішли марка одягу для дітей і мам Mothercare та розкішний італійський бренд Harmont Blaine.

“Тенденція поширення інвестицій модних брендів від роздрібної торгівлі, отже, бізнес-центрів і торгових точок на відкритих місцях, в центрах міст, до напрямку e-commerce, що почалася в США три-чотири роки тому до нас прийшла пізніше, причому останні два роки вже дуже відчувається”, говорить Людовік Навратіл, що в регіоні центральної Європи представляє кілька світових брендів, в тому числі, наприклад, італійського виробника взуття Geox.

Онлайн продаж починає бути для багатьох брендів найпершою темою в ході переговорів про вступ на ринок.

Великі інтернет-магазини одягу, такі, як британський Asos або чеська Zoot, сприймають цю ситуацію як можливість.

В той же час зростання витрат чехів також призводять до того, що кількість нових брендів на ринку як і раніше росте. І вони займають затишні місця. Згідно зі статистичними даними консалтингової компанії Cushman Wakefield, що займається підбором і управлінням оренди торгових місць, минулого року кількість нових брендів одягу на чеському ринку зросла на 14.

Самі бренди і оператори бізнес-центрів і власників торгових площ у містах розуміють, що під час зростання покупок онлайн, вони все ж повинні запропонувати клієнтам щось додатково.

Завдяки доступному мобільному зв’язку і wi-fi в торгових центрах, встановленню спеціальних мобільних додатків, які повинні допомогти клієнтам при здійсненні покупок, наприклад, тест-зони відпочинку з віртуальною реальністю, і тому подібне трейдери отримують великі обсяги даних про клієнтів та їхні покупні звичаї, що допомагає в маркетингу. Офлайн магазин, таким чином, непрямо допомагає і продажу марок онлайн.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here