У Чехії перевірять стан тисячі мостів

0
231
дубський міст у карлових варах

Управління автомобільних доріг і шосе проведе перевірку мостів, побудованих в 60-80-ті роки минулого століття. Про це повідомляє сайт CeskeNoviny.cz.

Інформацію підтвердив міністр транспорту Чехії Дан Тек.

Буде проконтрольовано стан 400 залізничних і 600 автомобільних мостів. Особлива увага буде приділятися опорній частині мостів.

Нагадаємо, трагедія в Генуї, де в результаті обвалення моста Моранді загинули більше 40 людей, змусила перевірити і стан чеських мостів. 20% з них знаходиться в поганому або дуже поганому стані. Мостів в аварійному стані нарахували більше 80-ти.

Дубський міст в Карлових Варах доведеться знести і на його місці побудувати новий. Міст був закритий на реконструкцію у квітні, але з’ясувалося, що він перебуває в гіршому стані, ніж передбачалося раніше. Міст через річку Огрже знаходиться між автомагістраллю D6 і дорогою на Пльзень. Він був побудований в 1966 р., і останній раз реконструйований в 1999-м.

Журналісти тим часом виявили, як мінімум, 6 мостів в аварійному стані на головних дорогах, які знаходяться у віданні Управління доріг і автомагістралей (ŘSD).

Розташування аварійних мостів було «розсекречено» чиновниками ŘSD тільки після офіційного журналістського запиту згідно із Законом про свободу інформації.

1. Міст в Хотешові

Серед шести мостів у надзвичайному стані є міст перед дренажним яром на дорозі I / 27 недалеко від Хотешова в Среднечеському краї

«Підготовлена проектна документація з реконструкції мосту. Передбачається, що ремонт відбудеться в 2019 році. Станом на тепер також здійснюється оцінка трас, куди буде перенаправлено рух на час ремонту»,— повідомляє прес-служба ŘSD.

2. Міст в Бранці біля Опави

Очевидно, що міст в Бранці знаходиться в аварійному стані. Він прокладений через рів, по якому проходить дорога між Опавою і Бранкою. Дивлячись на міст, відразу звертаєш увагу на дерев’яну конструкцію, яка залишилася тут після недавньої спроби зміцнити міст.

3. Міст в Олдржиховіце

Цей міст біля Тршинца в районі Фрідек-Містек, який проходить через один з притоків Ольше вже відремонтовано наполовину.

4. Міст в Соуші

Міст знаходиться в дуже поганому стані, буде знесений і замінений на новий. Підготовчі роботи почалися 8 серпня. Поки він залишається відкритим, щоб не ускладнювати рух, так як трафік тут досить інтенсивний. На час активних робіт міст буде закрито приблизно на рік.

5. Міст в Петрові

У випадку мосту через річку Десна в Петрів-над-Десною, ŘSD подала заявку на будівельні роботи. Імовірно початок ремонту — 2019 рік.

6. Міст у Влахові

Останній з шести аварійних мостів розташований у Влахові. Однак він більше не знаходиться на головній магістралі після того, як був введений в експлуатацію Влаховський об’їзд. У цьому році його можливо навіть знесуть.

Мостів у катастрофічному стані більше

Перелічені шість мостів далеко не єдині, що знаходяться в аварійному стані. На конференції «Мости 2018» говорилося, що в країні близько 270 автомобільних мостів. Томаш Роттер з факультету цивільного будівництва Чеського технічного університету сказав, що найгірша ситуація на мостах над дорогами другого і третього класу, де нарахували 102 аварійних мосту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here