У Чехії виявили комарів з вірусом лихоманки Західного Нілу

0
183
в чехії знайшли комарів з вірусом лихоманки західного нілу

Епідеміологи виявили на території Південної Моравії комарів, заражених вірусом лихоманки Західного Нілу. Про це повідомило видання MF Dnes.

«Не виключено, що заражені комарі знаходяться і в інших місцях Чехії. Скільки точно в Чехії заражених комарів, підрахувати неможливо. Швидше за все, кілька відсотків», – прокоментував епідеміолог Олдржих Шебеста з Обласної санепідемстанції в Брно.

Вірус був виявлений у комара виду Culex modestus, який водиться, насамперед, у водойм.

У Чехії поки не зареєстрували жодного випадку зараження людини від комара. Тим не менш, фахівці стверджують, що ризик зараження існує.

Поки проти лихоманки Західного Нілу не створили ні вакцини, ні ефективних ліків. Хвороба супроводжується тяжкими наслідками і нерідко закінчується смертю.

Інкубаційний період лихоманки триває від 3 до 14 днів. Хвороба проявляється як звичайний вірус: біль у м’язах, суглобах, голові, ознобом і жаром. Але у багатьох людей вона викликає серйозні ускладнення.

У Чехії вірус лихоманки Західного Нілу, по всій ймовірності, занесли мігруючі птахи, які прилітають сюди з Африки. Від них заразилися і комарі.

Фахівці радять жителям Чехії користуватися якісними репелентами в цілях профілактики.

Джерело: Ceskatelevize.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here