6 змін, які відбудуться в Чехії в червні

0
210
нові трамваї прага

Огляд змін та нововведень, які відбудуться в Чеській Республіці в перший місяць літа.

1. Розклад транспорту

У неділю, 10 червня, відбудуться значні зміни в розкладі більшості транспортних компаній та міського громадського транспорту. Транспортні підприємства чеських міст рекомендують жителям звернути на це увагу і зайвий раз перевірити розклад руху поїздів та автобусів на окремих напрямках.

Більшість компаній сповістять пасажирів про прийдешні зміни з допомогою електронних листів та/або розмістять інформацію на головних сторінках своїх сайтів. Настійно рекомендуємо перевірити час відбуття і прибуття окремих автобусів і поїздів після 10 червня.

2. Остання можливість заплатити податок

Якщо ви є щасливим володарем нерухомості в Празі або будь-якому іншому чеському місті, то не забувайте про те, що ви повинні щорічно платити податок за квартиру/будинок.

Незважаючи на те, що податок на нерухомість має бути сплачений до 31 травня, чеські та іноземні громадяни можуть його сплатити до 6 числа поточного місяця, в іншому разі за несвоєчасну оплату податку нараховуватиметься пеня, а також штраф у розмірі 500 крон.

3. Ніяких знижок

Політики в березні цього року обіцяли знижки в розмірі до 75% на проїзд у поїздах і автобусах для студентів (від 6 до 26 років) і пенсіонерів (старше 65 років). Розмір знижок повинен скласти 75%, однак нововведення не набуде чинності 10 червня, як це планувалося раніше, його варто очікувати тільки на початку осені.

Справа в тому, що транспортні компанії, незважаючи на прийнятий чеським урядом закон, просто не зможуть ввести знижки на проїзд так швидко, як цього бажають політики, тому їм потрібно відстрочка на кілька місяців. З-за великих знижок очікується збільшення кількості пасажирів, що необхідно врахувати транспортним компаніям.

Згідно з попередніми даними, до державного бюджету-зниження вартості проїзду для молодих людей та осіб похилого віку щорічно буде обходитися в 5,83 млрд крон.

4. Нові трамваї у Празі

На вулиці чеської столиці виїхали нові трамваї, на яких написані курйозні, смішні і навіть безглузді виправдання пасажирів, які вирішили скористатися громадським транспортом, не купивши квиток. Трамваї чорного кольору будуть курсувати на маршрутах 13 та 17. Запуск цих трамваїв повинен посприяти зниженню числа безбілетників.

Нагадаємо, якщо «зайця» зловить контролер, то у нього є два варіанта несення покарання: оплата повної вартості штрафу або придбання річного проїзного та оплата тільки 50% стягнення. Якщо порушник вибрав другий варіант, то протягом 5 днів він зобов’язаний купити річний абонемент на проїзд у громадському транспорті (коштує 3650 крон) і сплатити тільки 400 крон штрафу.

5. Тимчасове закриття станції метро «Музеум»

На станції метро «Музеум», розташованої на «зеленій» гілці міського метрополітену, завершилися ремонтні роботи ще у другій половині травня, поїзди зупиняються на станції в обох напрямках. Але найближчим часом станцію «Музеум» планують закрити, що відбудеться у вихідні дні 23 та 24 червня і 21 і 22 липня з метою виконання додаткових ремонтних робіт.

6. Відключення гарячої води

У червні пражани зіткнуться з традиційної літньої проблемою: відключенням гарячої води. Звичайно, вона торкнеться не всіх, а тільки тих городян, які проживають в будинках з централізованою системою теплопостачання. На жаль, в деяких міських районах профілактичні роботи триватимуть не один, а відразу кілька днів, у виняткових випадках – до двох тижнів, але не більше. Деякі мікрорайони і зовсім обійдуться без відключення гарячої води і не зіткнуться з цією проблемою.

Щоб дізнатися, коли саме у вашому будинку не буде гарячої води, достатньо написати свою адресу на сайті керуючої компанії, потім буде видно дата і тривалість днів – у цей час у вас не буде гарячої води.

Якщо вам не зручно шукати свій будинок в таблиці, то ви можете скористатися інтерактивною картою, тільки в випадаючому меню необхідно вибрати те, що буде виводитися на карті. Зазначимо, що місцеві жителі воліють користуватися картою, а не списком, тому вона регулярно повільно завантажується або зовсім не працює із-за великого напливу користувачів.

Джерело: Around Prague

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here