У скільки обходиться життя студента в Чехії?

0
127
студенти в чехії

Незабаром в чеських вузах розпочнеться прийом документів на конкурсні випробування. Випускники середніх шкіл готуються до штурму альма-матер, одночасно підраховуючи, в яку суму може вкластися майбутня студентське життя. Одне з досліджень, а саме Eurostudent, показало: середньостатистичний студент, зарахований до чеського державного університету, здатний обмежитися сумою в розмірі приблизно 9000 крон в місяць (356 євро), а до приватного вищого навчального закладу – сумою понад 15 000 (592 євро).

В опитуванні взяло участь 4664 чеських студентів вузів. В копієчку, як виявило опитування, влітає навчання на юридичному факультеті, проте саме майбутні юристи у ході навчання найчастіше підробляють. Найскромніший місячний бюджет у майбутніх техніків-механіків близько 8000 крон (316 євро).

Які фінансові можливості тих, хто зважився гризти граніт науки в статусі студента? 40% мають в розпорядженні суму більш ніж 10000 крон (395 євро) на місяць. Приблизно половину всіх доходів учнів державних внз становить підробіток, у разі студентів приватних вузів навіть близько 78% зароблених ними коштів. Інші фінансові витрати оплачують батьки або партнери студентів.

Більш ніж половині учнів юридичних і педагогічних факультетів батьки не здатні або не хочуть надавати фінансову підтримку. Навпаки, понад 80% студентів технічних і художніх факультетів можуть претендувати на надання батьками посильної матеріальної допомоги, повідомив один з ініціаторів опитування Якуб Фішер.

Щомісячні витрати студентів юрфаків на оренду житла, харчування і транспорт становлять приблизно 12000 крон (474 євро), на навчання за один семестр ще 10000 крон (395 євро). Дві третини майбутніх юристів вирішують проблему суміщення навчання з роботою або підробітком на постійній основі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here